14 °C
Vidék

0–2-ről kapott ki Désen a Tasnádi Unirea

2018.10.05 - 18:05

Idénybeli leggyengébb mérkőzését játszotta tegnap a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata Désen, amely két gólos előnyből vesztette el a Liga 3 hetedik fordulójának a mérkőzését.

A találkozó első fél órája eseménytelen és rendkívüli unalmas volt. Rengeteg technikai hiba, eladott labda, és az összhang teljes hiánya jellemezte mindkét csapat játékát. Az 5. percben a tasnádi kapu előtt volt egy kis izgalom, amikor a védők a gólvonalról mentettek, túloldalt pedig Anton távoli, de célt tévesztett lövése jelentett némi veszélyt.

A semmiből jött a Tasnád vezető találata: Vincze Dáviddal szemben szabálytalankodtak a désiek a 16-oson belül, a megítélt 11-est pedig Stanciu higgadtan értékesítette (0–1). Aztán a 38. percben kettőre növelte előnyét Cristian Popa vezetőedző legénysége: Parnău, Ciul és Vincze Dávid összjátéka végén a pusztadaróci származású srác talált be (0–2).

A második félidőben viszont a szatmári üdülőtelepülés legénysége hátradőlt: eltapsolta az adódó kevés gólszerzési lehetőségét, és átadta a kezdeményezést a déiseknek. Élt a felkínált lehetőséggel az ellenfél, és Hetea szépített (1–2).

Ráadásul Varga Márk cserben hagyta a csapatát a második félidő derekán. A fiatal hátvéd az első félidőben „besárgult”, majd a 69. percben begyűjtött még egy lapot, így az oláhkékesi játékvezető, Răzvan Necrici kiállította a szatmárit.

Nem tért magához Cristi Popa legénysége, és még az sem rázta fel őket, hogy egy baloldali beadás után a rövid sarokra szabadon érkező Hetea egyenlített (2–2). A désiek nem zártak vissza, és a rendes játékidő utolsó percében kihasználták egy újabb védelmi hibát, és Hetea megszerezte a győztes találatot (3–2).

Ez volt a désiek idénybeli első győzelme és feljöttek a táblázat 10. helyére, míg Tasnádnak az első veresége, amely a 8. pozícióba külde a csapatot a széria táblázatában. Viszont sokkal fájdalmasabb volt, hogy Cristi Popa edző legényei eddigi leggyengébb teljesítményüket nyújtották.

Liga 3, 5. csoport, 7. forduló

Dési Unirea – Tasnádi Unirea 3–2 (0–2).

Gólszerzők: Hetea (62. 79., 89.), illetve Stanciu (29. perc – 11-eből), Vincze (38.).

Kiállítva: Varga (69. Perc – Tasnád).

Tasnád: Görbe – Bălău, Ciul, Palinceac, Anton (Bolba, 85. perc), Parnău, Cubaș, Varga, Stanciu (Silaghi, 81.), Székely (Cocian, 90.), Vincze D. (Nemeș, 75.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Tordai Sticla Arieşul – AFK Csíkszereda 0–2

MSE Marosvásárhely – Kolozsvári Sănătatea 2–3

Besztercei Unu Fotbal Club Gloria – Szászrégeni CSM Avântul 1–1

AFC Székelyudvarhely – AFC Szászhermány 0–1

Radnóti CS – Szászmedgyesi Gaz Metan II 1–3

Kolozsvári CFR II – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 7–3

Nagybányai Minaur – Barcarozsnyói Olimpic Cetate.