1–0 ide, folytatás csütörtökön
Utoljára módositva: 2019-04-23 20:31:55

Nem borult a papírforma: a Szatmárnémeti VSK behúzta a Brassói CSTBv Olimpia elleni bajnoki elődöntő első mérkőzését, viszont ellenfele az első negyed órában jól tartotta magát.

A várakozásoknak megfelelő forgatókönyv szerint zajlott a női kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjének első mérkőzése: a vendég Brassói CSTBv Olimpia jól tartotta magát, de nem bírt a Szatmárnémeti VSK-val, így a három nyert meccsig tartó párharc első felvonása a favorité lett.

Andra Mandache, Brittany Denson, Dlesha L’loyd, Kádár Annamária, Promise Amukamara felállásban kezdett a VSK. Hatalmas lendülettel kezdett mindkét csapat, de végig a szatmáriak vezettek. A 4–0-s kezdés után a 3. percben először és utoljára egyenlített a brassói együttes (6–6). Viszont Maikel Lopez edző tanítványai nem tudtak komolyabb előnyre szert tenni, a barcaságiak ugyanis mindig fel tudtak zárkózni legalább két pontra. A negyed vége előtt Denson kosara tett kilenc pontot a két csapat közé (25–16), amiből faragtak még kettőt a vendégek a szünetig.

A második negyedet viszont felhúzott kézifékkel kezdhette mindkét együttes, mivel ötpercnyi játék után még csak 8:5 volt a részeredmény (33–24). Ezután rákapcsolt Denson, L’loyd és Mandache, így fél perccel a szünet előtt már 19 ponttal vezetett a VSK (43–24).

Innen már nem volt kérdés, hogy érvényesül a papírforma, és a szatmári alakulat magabiztos különbséggel fog nyerni a brassóiak ellen. Mandache remekelt, hiszen triplából százszázalékos volt (3 dobásból 9 pont), és az összes dobását tekintve is 80 százalékos volt a hatékonysága (10 próbálkozásból 8 találat). A 20 pontos VSK-fórt viszont L’loyd állította be a 25. percben (57–37), aki ezen a mérkőzésen ismét a tőle várt jó teljesítményt nyújtotta, és a meccs egyik legjobbja volt. Az amerikai lány pontjai zárták a harmadik negyedet is, a csapatok így 21 pontos szatmári fórnál álltak fel az utolsó tíz percre (65–44). Ekkor viszont Lopez már a kispadon hagyta az alapjátékosait, Andreea Huţanu, Matea Tavic, Kristina Baltic, Oláh Andrea, Andreea Lazăr és Adina Pop pedig védekezésben nyújtottak jó teljesítményt. A brassóiak térfelén viszont pontatlanok voltak, és bár a 32. percben 24 pont volt a VSK előnye (70–46), a fennmaradó időben Dan Calancea edző tanítványainak sikerült kicsit „szépíteniük” a végeredményen. 77–59-es állásnál szólalt meg a duda, de csütörtökön ismét null-nullról kezdődik meccs. A három nyert találkozóig tartó párharc második meccsét csütörtökön 18 órától rendezik a Both Katalin Sportteremben, április 30-án pedig Brassóban folytatódik az elődöntő.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTBv Olimpia 77–59 (25:19, 18:13, 22:12, 12:15).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Kádár, Mandache (19/3/3), Denson (16/6/5), Amukamara (8/2/4), L’loyd (11/5/4), Oláh (9/6/1), Huţanu (5/1/0), Lazăr (0/1/0), Pop (3/1/0), Tavic (4/2/6), Baltic (2/0/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Brassó (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Filip (15/5/3), Pesovic (17/1/2), Bartee (14/9/2), Podar (10/1/4), Prlja (3/0/3), Al Ash Hab (0/2/0), Szmutku, Brezan, Tanacan. Vezetőedző: Dan Calancea.