14 °C
enyhe intenzitású zápor

1–1 Zernyesttel is

2017.07.12 - 12:21

A második mérkőzésén is remizett a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, és ezúttal is egy amatőr alakulat „viccelte” meg a másodosztályos bajnokságra készülő legénységet.

A brassópojánai edzőtáborban kedd késő délután a Zernyesti Celuloza, a Brassó megyei negyedosztály elmúlt idényének az ezüstérmese volt az ellenfél. Dascălu – Achim, Hlinca, Munteanu, Bura, Villand, Rus, Pop, Lukacs, Brata, Dembele felállásban kezdett az Olimpia, és a második percben egy Brata, Lukacs összjáték után utóbbi megszerezte a vezetést (1–0). Viszont a zernyestiek még a szünet előtt egyenlítettek, és az eredmény a második félidőben nem is változott.

A második játékrészben egyébként pályára léptek még Șuta, Cubaș, Cocian, Chitaș, Vincze Levente, Nemeș, Duruș és Mureșan.

„Jó kezdés volt, 20 percig ment a játék és sok helyzetünk volt. Utána a fáradság rányomta a bélyegét a fiúk teljesítményére. Napi két kemény edzés van. Ezért nem is annyira rossz dolog, hogy fáradtak, hiszen azért vannak itt, hogy dolgozzanak. Persze mindezek ellenére le kellett volna győzni a negyedosztályos ellenfelet” — ismerte el Selymes, akinek a csapata csütörtökön egy brassói ificsapattal játszik egy iskolameccset, pénteken 18 órától pedig a harmadosztályban újonc Kézdivásárhelyi KSE vendégei lesznek egy felkészülési találkozón.

A játékoskeretet illetően Selymes elmondta, egy kameruni és egy szerb játékost tesztel, de a hét végéig még vár három romániai játékost a csapathoz.