2024. 03 28.
szitálás

1500 gyorson is érmes Késely

2018.08.08 - 00:27

Késely Ajna (képünkön) bronzérmet nyert kedden 1500 méter gyorson a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon.

A 16 éves magyar versenyző, aki gyakorlatilag végig a harmadik helyen tempózott, 16:03:22 perces egyéni csúccsal csapott célba. Ahogyan arra számítani lehetett, az olasz Simona Quadarella és a német Sarah Köhler diktálta a tempót, Késely pedig nagyjából egy testhosszal mögöttük úszott. A táv felénél a két rivális ellépett, de Késely magabiztosan őrizte a dobogós helyét. „Próbáltam nem menni az olasszal és a némettel, de belülről végig azt éreztem, mennyire jó lenne tartani velük a lépést. Ugyanakkor tudtam, akkor nem maradna erőm a végére. Nagyon örülök az éremnek, de annak még jobban, hogy nyolc másodpercet tudtam javítani az egyéni csúcsomon” — mondta Késely, aki második érmét szerezte a skót nagyvárosban zajló kontinensviadalon az után, hogy szombaton 800 méter gyorson második lett.