Béla
14 °C

2–1-ek a keddi BL–meccseken

2015.02.25 - 07:57

Kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének egyik legkiélezettebbnek ígérkező párharcában a Manchester City a Barcelonát fogadta, és akárcsak tavaly, ismét győzelemmel távoztak a katalánok.

Luis Suárez duplájára csak Sergio Agüero válaszolt hazai részről, és mint a tavalyi párharcban, ezúttal sem úszta meg a mérkőzést kiállítás nélkül a City. Az angoloktól Clichy kapott piros lapot a 73. percben. A Barcelona megengedhette magának azt is, hogy a legvégén Lionel Messi büntetőt hibázzon.

A nap másik találkozóján a Juventus a Dortmundot fogadta Torinóban és 2–1-re nyert. A hazaiak góljait Carlos Tévez és Álvaro Morata szerezte, amire csak Marco Reus tudott válaszolni Giorgio Chiellini hatalmas hibáját kihasználva.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Manchester City – FC Barcelona 1–2 (Agüero 69. perc, illetve L. Suárez 16., 30.)

Juventus – Borussia Dortmund 2–1 (Tévez 13., Morata 43., illetve Reus 18.).