12 °C
szórványos felhőzet

22 hónap után Ferrari–siker

2015.03.29 - 12:52

Hosszú, majdnem két éves sikertelenségi sorozatot szakított meg vasárnap Szepánban a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, ugyanis a Ferrari német versenyzője huszonkét hónap nyert ismét Forma–1-es futamot a maranellói gárdának.

Igaz, Vettelnek is nagyon kellett már ez a siker, hiszen ő utoljára a 2013-as szezon utolsó futamán, Brazíliában tudott nyerni. Vasárnap, a Maláj Nagydíjon a két Mercedes–pilóta, a címvédő brit Lewis Hamilton és a német Nico Rosberg előtt nyert.

Úgy tűnik, hogy Vettelnek fekszik a szepángi pálya, ugyanis 2010, 2011 és 2013 után negyedik alkalommal nyer Malajziában, ezzel ő lett a csúcstartó a győzelmek számát illetően. Eddig Michael Schumacher volt az első aki háromszor is tudott nyerni a szigetországban. Ugyanakkor a Ferrari a hetedik malajziai futamgyőzelménél tart, ezzel a maranellói gárda is csúcstartó.

Vasárnap a 4. kör elején kicsúszó Marcus Ericsson miatt beküldték a biztonsági autót, és a két Mercedes a boxba állt új gumikért. Vettel a pályán maradt, és ez nyerőnek bizonyult, öt körrel később ugyanis már 10 másodperc volt a német előnye Hamiltonnal szemben. A második ferraris versenyét teljesítő német később sem engedte közel magához riválisait, akik két hete Ausztráliában azt mondták, örülnének neki, ha erősebb lenne a Scuderia – ekkora fejlődésre azonban maguk sem számítottak. A Ferrari erejét mutatta, hogy Kimi Räikkönen annak ellenére visszakapaszkodott a 4. helyre, hogy az első kör végén defektet kapott, és visszaesett a mezőny végére. A biztonsági autó beküldése neki is kedvezett, de nem ő volt a nap legnagyobb mázlistája.