×
2024. 03 29.
Péntek
Auguszta
8 °C
kevés felhő
1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON
100HUF = 1.26 RON
Nagykároly

39 személy, 39 sors

2013.07.12 - 10:05
Megosztás:
39 személy, 39 sors

Elek György újságíró Én kérdezek című interjúkötetét július 11-én délután a nagykárolyi közönségnek is bemutatták.

 

Kedélyes és családias hangulatú könyvbemutató keretében ismerhette meg a nagykárolyi közönség Elek György Én kérdezek című interjúkötetét. A nemrég megjelent könyv 39 interjút tartalmaz, olyan személyiségekkel, akik Szatmár megyében élnek, dolgoznak, s akik neve nem cseng ismeretlenül az olvasók számára. Hétköznapi emberek, hétköznapi kérdések, mély mondanivalóba ágyazva — foglalhatnánk össze akár így is a könyv tartalmát. Nagykárolyi vonatkozása is van Elek könyvének, hiszen olvasható benne egy érdekes, személyes hangvételű interjú Kovács Jenő polgármesterrel, valamint a Nagykárolyi Városi Kórház menedzserével, dr. Raţ Erzsébettel is.

A csütörtöki könyvbemutatón Kovács Jenő polgármester köszöntötte a jelenlévőket, és méltatta néhány mondatban a szerzőt. A nagykárolyi polgármester a szerző újságírói voltát ragadta meg leginkább, mondván, hogy „régi vágású újságíró ő”, akinek éppúgy van stílusa, mint mondanivalója. Nem adta el magát, nem rendelésre ír, hanem olyan írások kerülnek ki keze alól, melyeket igaznak érez. „Jobban szeretem ezt a típusú újságírót, mint azt, aki a főnök rendelésére ír. Írj sokat, Gyuri, az sem baj, ha kritizálsz, csak őszinte légy és korrekt” — fogalmazott Kovács Jenő.

Kötetlen beszélgetés

A továbbiakban Varga Sándor olvasta fel a szerző „Tűnődés imában” című esszéjét, majd Varga Attila jogász, volt parlamenti képviselő méltatta a könyvet és a szerzőt. Kiemelte, hogy a könyvben található interjúkat olvasva, nemcsak a megkérdezettek, hanem a kérdező alakja is kirajzolódik előttünk, ezáltal nemcsak a megszólaltatottak kerülnek közelebb az olvasóhoz, hanem maga a szerző is.

Varga Attila méltatásában a napi sajtó szerepéről, az újságíró-társadalom értékőrző szerepéről is beszélt. Kiemelte az újságíró és az írott szó felelősségét, és szorgalmazta, hogy a média szereplői tegyenek meg mindent a klasszikus újságírói műfajok életben tartásáért.

A könyvbemutatót követően kötetlen beszélgetésre került sor, melyben teret kapott a sajtó jelen helyzete és felelőssége, az elektronikus sajtó térhódítása. Kovács Jenő mintegy végszóként kimondta következtetését: „Csak az az írott sajtó marad meg, amelyik hiteles”.

 

Tőtős Tímea