2024. 04 25.
6 °C

A 17 éves Cocian is gólt szerzett Suceaván

2017.05.28 - 16:02

Megszűnt a nyeretlenségi sorozata a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának: vasárnap 4–0-ra nyert a megszűnő félben levő Foresta Suceava otthonában. Betalált a 16 éves és 11 hónapos Cocian (képünkön) is.

Tíz nyeretlen mérkőzés után először szerzett három pontot a pályán a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata: Bogdan Andone edző legényei vasárnap a többnyire ifikkel felálló Foresta Suceava ellen nyertek 4–0-ra, idegenben.

A találkozót határozottan kezdte a szatmári alakulat, és a 7. percben meg is szerezte a vezetést: Ciprian Duruș készítette le a labdát az érkező Raul Krausznak, aki nyolc méterről laposan rúgta a lasztit Vlad Hînţăscu kapujába (0–1). Továbbra is az Olimpia játszott mezőnyfölényben, de a házigazdák három perccel később egyenlíthettek volna: Cătălin Vraciu tizenegy méterről a kapufát találta el. Vasile Pop előtt is nagy lehetőség adódott, de a büntetőterületről megeresztett lövését Hînţăscu nyújtózva szögletre védte. A 24. percben viszont Duruș már nem kegyelmezett: az első találat előkészítője hosszan szöktette magát jobb oldalon a véső sor mögé, és ziccerből lőtte ki a rövid sarkot (0–2). A folytatásban Villand Róbert lövését kellett védje Hînţăscu, Vasile Pop emelését Vasile Dănilă szedte ki a gólvonalról, a második félidőben Krausz lövése tévesztett kevéssel célt, Silviu Pană lapos lövését pedig Hînţăscu védte. Ezután leült a meccs, az Olimpia pedig átadta a kezdeményezést a hazaiaknak, viszont a tapasztalatlan játékosok nem sok veszélyt jelentettek a Bogdan Dascălu kapujára. Ellentámadásokra épített a szatmári legénység, amelynek meg lett az eredménye a hajrában: a 12. perccel korábban beálló Angelo Cocian kapott egy labdát Villandtól a kapujából kimozduló Hînţăscu mögé, a 16 éves és 11 hónapos srác így üres kapuba rúghatta a lasztit 8 méterről (0–3). Cocian egyébként a Szatmárnémeti Primaverától kölcsönbe adott fiatal csatár, aki első gólját szerezte egy felnőtt bajokságban.

A ráadás percekben adta meg a kegyelemdöfést az Olimpia: Hînţăscu nem tudta fogni az egyik kapura tartó labdát, a kipattanó után Aeroaiei felszabadító kísérlete pedig nagyon balszerencsére sikeredett, ugyanis telibe találta az előtte álló Romario Rust, akiről a labda visszatért a kapuba (0–4).

Az Olimpia legutóbb február 25-én, a 22. forduló mérkőzésén, Brassóban nyert, utána két meccsen szerzett három pontot zöldasztalnál a Tatrangi Unirea és a CSM Râmnicu Vâlcea visszalépése miatt, továbbá a Nagyváradi Luceafărul és a Temesvári ASU Poli együttesekkel ikszelt.

A szatmári legénység szerdán, a Dacia Unirea Brăila elleni találkozón búcsúzik az idénytől. A meccs 17 órakor kezdődik.

Liga 2, 37. forduló

Foresta Suceava – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–4 (0–2)

Gólszerzők: Krausz (7. perc), Duruș (24.), Cocian (84.), Rus (90+2).

Foresta: Hînţăscu – Aeroaiei, Ciobanu (Bosânseanu, 63. perc), Florescu, Cerlincă, Buziuc, Stănescu, Dănilă, Căinari (Scutariu, 27.), Vraciu (Coroamă, 71.), Grumezescu. Vezetőedző: Marius Lup.

Olimpia: Dascălu – Duruş, Mureşan, Heil, Faur, Villand, Pană (Rus, 66.), Krauzs, Pop, Roşu (Voicu, 62.), Erdei (Cocian, 73.). Vezetőedző: Bogdan Andone.