Béla
18 °C

A Banatul is kipipálva

2014.02.02 - 19:45

A Karánsebesi Banatul SK együttesét fogadta szombaton hazai pályán a Szatmárnémeti Adep-VSK női röplabdacsapata az országos második divíziós bajnokság harmadik fordulójában. Adrian Pricop tanítványai egy látványos mérkőzésen győzték le a Banatult 3–1 arányban.

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, hamar elhúztak 6–0-ra, és az első szettben szinte végig vezettek, ám a házigazdák jobban bírták a végjátékot és egy közel fél órás küzdelem után 25–22-re nyertek.

A második szett hasonlóan alakult, a vendégek ismét a kezükbe ragadták az irányítást, a játékrész végén viszont újból fordítani tudott a szatmári gárda, így ezt a szettet is behúzták 25-19 arányban.

A karánsebesi alakulat viszont továbbra sem adta fel a küzdelmet, a harmadik szettet hosszabbításban nyerték meg 28–26-ra, miután a csapatok végig fej-fej mellett haladtak az eredmény alakulásának tekintetében. A negyedik szett is rendkívül kiegyenlítettnek tűnt, ám a játékrész derekán elhúzott a szatmári csapat, s végül könnyedén, 25–20-ra győzött. Így a 3–1 arányban diadalmaskodó Adep-VSK megerősítette második pozícióját a tabellán. A szatmári csapat játékosai: Adriana Matei, Natalia Preda, Alexandra Mişca, Denisa Mocar, Alexandra Molnar, Vajda Beáta, Ádámcsik Diana, Ács Natália, Angelica Podină, Andrea Maxim.