Csongor
1USD = 4.68 RON

A Bayern nyerte a szupercsatát

2016.03.17 - 07:50

A 90. percig még továbbjutásra állt a Juventus a Bayern München elleni labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcában, viszont a szerda esti, hosszabbításba nyúló találkozót végül a házigazda bajorok nyerték meg.

Az olaszok ugyanis a hazai 2–2 után a 90. percig vezettek Münchenben. Taktikailag tökéletes első félidőt produkált a Juventus, míg a bajorok rájuk nem jellemző módon eléggé szétesően játszottak, és kapitális hibákat követtek el védekezésben, támadásban egyaránt, fontos labdákat elveszítve. Így Massimiliano Allegri edző legénysége az első fél óra után már két góllal vezetett. A fordulás után a Bayern dominált, de csak a hajrában sikerült szépíteni, a ráadás első percében pedig Müller egyenlített és vitte a mérkőzést a hosszabbításba. A kétszer tizenöt percet Pep Guardiola legénysége bírta jobban, és a két cseréje, Thiago és Coman eldöntötték a meccset (4–2).

A nap másik mérkőzésén a címvédő Barcelona az idegenbeli 2–0 után hazai pályán 3–1-re nyert az Arsenal ellen, ezzel kettős győzelemmel bejutott a legjobb nyolc csapat közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Bayern München – Juventus 4–2 (Lewandowski 73., Th. Müller 90+1., Thiago 108., Coman 110., illetve Pogba 5., Cuadrado 28. – hosszabbítás után; továbbjutott: a Bayern, 6–4-es összesítéssel)

Barcelona – Arsenal 3–1 (Neymar 18., Suárez 65., Messi 88., illetve el-Neni 51.; tj.: a Barcelona, 5–1-es összesítéssel).

A negyeddöntőbe jutó csapatok: Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Bayern München, Wolfsburg, Manchester City, Paris Saint-Germain, Benfica.