A bírókat is legyőzték a mexikóiak
Utoljára módositva: 2014-06-15 12:53:19

A brazíliai labdarúgó-világbajnokság második meccsén, az A-csoportban Mexikó három gólt is szerzett, de csak egyet adott meg a kolumbiai játékvezetői hármas, ám ez is elég volt a közép-amerikaiak 1–0-s győzelméhez Kamerun ellen.

Hatalmas esőben kezdődött el a Mexikó–Kamerun összecsapás (Fotó: Action Images)

Az A-csoportból kiemelkedő Brazília, Horvátország páros csütörtöki összecsapásához (3–1-re győztek a brazilok) sem érdeklődésében, sem a pályára lépő klasszisok számában nem lehet az A-csoport másik mérkőzéséhez, a Mexikó–Kamerun összecsapáshoz mérni, amely egy valamiben mégis nagyon hasonlított a tegnapihoz – a játékvezetőről szólt…

A vb legkisebb stadionja, a 42 ezer néző befogadására alkalmas natali aréna nem telt meg teljesen (38 ezren voltak kíváncsiak a meccsre) a 2012-es és a 2000-es olimpiai bajnok nemzet mai összecsapására, ráadásul hatalmas esőben kezdődött a találkozó, amelyen az első percekben még nem forogtak veszélyben a kapuk.

A két éve a londoni ötkarikás játékokon aranyérmet nyerő csapatra is építő (abból az együttesből hárman kerültek be a Kamerun elleni kezdőbe, Héctor Herrera, Orbie Peralta, Giovani dos Santos) mexikóiak annak ellenére támadóbb szellemben kezdték a meccset, hogy öt védővel álltak fel.

A 11. percben első helyzetüket gólra is váltották a közép-amerikaiak, apró szépséghiba, hogy a középen kiugró brazil származású Giovani dos Santos találatát les címén érvénytelenítette a kolumbiai Wilmar Roldán játékvezető. A visszajátszások tanúsága szerint tévesen, a mexikói csatár ugyanis egy vonalban állt a védőkkel az indítás pillanatában.

A meg nem adott gól után visszaesett a mexikói lendület, Kamerun került némi mezőnyfölénybe. A 2000-es olimpiai bajnok csapatból hírmondónak megmaradó Samuel Eto’ónak volt is egy nagy helyzete, Benoit Assou-Ekotto bal oldali, mesteri beadásából hét méterről mellé lőtt, a labda érintette a kapufát, majd szerzett egy lesgólt is az afrikai csapat.

Az valóban les volt, szemben a mexikóiak második meg nem adott góljával, amikor egy bal oldali szöglet után Dos Santos az egyik kameruni védő fejéről elé kerülő labdát továbbította közelről a kapuba. A kolumbiai játékvezető és segítője azonban nem vette észre, hogy az egyik afrikai ért bele a labdába, így ismét tévesen érvénytelenítette Dos Santos találatát.

Egy félidő után tehát Mexikó nem bírt a kolumbiai játékvezetőkkel (Roldán két segítője Humberto Clavijo és Eduardo Díaz), így 0–0-ra állt Kamerun ellen.

A második félidő elején a mexikóiak már úgy érezhették, hogy tényleg átok ül rajtuk, főképp Dos Santoson. A Villarreal csatára előbb remek passzt adott Oribe Peraltának, aki a kapusba lőtt, majd bő tíz perccel később Dos Santos ziccere akadt el Charles Itandje-ban.

Ez utóbbi lövésnél azonban, a meccsen először szerencséjük volt a zöld mezeseknek, a labda ugyanis Peralta elé pattant, aki tíz méterről a bal alsóba lőtt. 1–0

Mexikó nagyon megérdemelte a vezetést, és a győzelmet is, Kamerun nem tudott ritmust váltani, egészen a hajráig nem tudta nyomás alá helyezni az ellenfelet (az utolsó percekben két helyzetük is volt az afrikaiaknak, de a másik oldalon a csereként beálló Javier Hernández is ziccert hibázott), így Miguel Herrera csapata 1–0-ra győzött.

Labdarúgó világbajnokság, A-csoport:

Mexikó – Kamerun 1-0 (0-0)

Mexikó: Ochoa – Aguilar, Márquez, Rodríguez, Moreno, Layún – Herrera (Salcido, 92.), Vázquez, Guardado (Fabián, 69.) – G. Dos Santos, Peralta (J. Hernández, 74.)

Kamerun: Itandje – Chedjou, Djeugoue (Nounkeu, a szünetben), Nkoulou, Assou-Ekotto – Mbia, Song (Webó, 79.), Enoh – Moukandjo, Eto’o, Choupo-Moting

Gólszerző: Peralta (61.)