közepes eső
Vidék

A CFR cserecsapatával játszott a Tasnádi Unirea

2018.03.11 - 12:45

A labdarúgó Liga 3 5-ös csoportjának első tavaszi fordulójában szabadnapos csapatok, a Tasnádi Unirea és a Kolozsvári CFR II barátságos mérkőzésen játszottak egymás ellen szombaton a kincses városban.

Gheorghe Barbu edző csapatába a CFR élvonalbeli keretéből tíz játékos jött erre a meccsre: Adrian Rus kapus, Laurențiu Rus, Gilvan Souza Correa, Srgian Luchin, Alexandru Vlad hátvédek, Mihai Bordeianu, Alexandru Ioniță, Bryan Nouvier középpályások, Ibrahima Balde és Gabriel Dodoi támadók. Csak a hátvéd Bogdan Milandru képviselte a CFR harmadosztályos keretét, így elmondhatjuk azt is, hogy a tasnádi a Liga 1 éllovasának a cserecsapatával játszottak.

A CFR újonca, Dodoi már az 5. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, miután fejjel küldte a kapuba a szögletből érkező labdát (1–0).

A tasnádiak nehezen jutottak el az ellenfél kapujához, míg túloldalt Sebastian Moroz remek romában védett és tartotta változatlanul az eredményt. Barbu a 60. percben a teljes keretet lecserélte, ekkor kaptak lehetőséget a fiatalabb játékosok is.

Laur Nemeș egyenlíthetett volna, viszont ellenfél kapusa jó reflexszel védte az erős lövést. Öt perccel később viszont a CFR kettőre növelte az előnyt, a 82. percben pedig beállította a 3–0-s végeredményt.

A két együttes az utolsó bajnoki fordulóban, május 26-án fog megmérkőzni egymással „élesben”, Tasnádon.