2024. 04 24.
14 °C

A CFR nyerte a Román Kupát

2016.05.18 - 07:42

Két gólos hátrányból fordított, majd a tizenegyes rúgásokkal megnyerte a Román Kupa viadalát a bukaresti Național Arénában a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.

A Dinamo közönsége hatalmas élőképpel emlékezett meg a május 6-án elhunyt Patrick Ekengről, a fővárosi alakulat első gólját szerző Harlem Gnohéré pedig egykori kameruni csapattársa mezét felemelve ünnepelte találatát. Az első félidőben a nagykárolyi Bikfalvi fejesgóljával nőtt kettőre a Dinamo előnye, de hiába vezetett 2–0-ra a fővárosi csapat, a CFR a második félidő elején szépített, a 89. percben pedig egyenlített. A hosszabbítás nem hozott gólt, tizenegyespárbaj döntött, amelyben csak az ötödik párban sorra kerülő Dorin Rotariu rontott, így a hibátlan kolozsváriaké lett a trófea, 2008, 2009 és 2010 után negyedszer.

Román Kupa, döntő

Dinamo – Kolozsvári CFR 2–2 (Gnohéré 23. perc – 11-esből, Bikfalvi 35., illetve Juan Carlos 47., C. López 89.) – tizenegyesekkel 4–5.

Fotó: prosport.ro