Béla
14 °C

A címvédővel játszik a LPS

2017.05.13 - 15:36

Többek között Ritli, Gerstenmaier, Paul Levente, Paul Levente, Patkós játszottak utoljára országos döntőt korosztályos bajnokságban. Azóta 32 év telt el. Most a LPS ismét érmekért küzd.

Harminckét év után jutott el ismét a 19 évesek bajnokságának országos döntőjébe egy szatmárnémeti labdarúgócsapat: vasárnap Konstancán lép majd pályára a Sportlíceum korosztályos legénysége a bajnoki elődöntő odavágóján.

Mint ismeretes, Dacian Nastai edző legényei 19győzelemmel, 2 döntetlennel és csupán 3 vereséggel zártak a Liga Elitelor U19 elnevezésű élvonalbeli bajnokság Nyugati csoportjában a táblázat élén. Az elődöntőben a címvédő Viitorul lesz az ellenfél, amely a korosztályos Bajnokok Ligájában (Youth League) idén a nyolcaddöntőig menetelt, ahol végül a Porto elleni párharc után esett ki. A honi bajnoki kiírás Keleti csoportjában viszont 20 győzelem, 3 döntetlen és 3 vereséggel a második helyen zárt a Dinamo mögött. Így került párban az elődöntőben a nyugati széria legjobbjával, a LPS-vel.

„Nagyon örülünk ennek, hogy bajnoki elődöntőt játszunk. Nagyon örülünk annak is, hogy Gheorghe Hagi fociakadémiájának a csapatával mérkőzünk, és elhozzuk majd ezt az együttest Szatmárra, az elődöntő visszavágójára. Akkor vélhetően Hagi is a csapattal tart, mert akkor a felnőttbajnokságnak vége, és számukra nagyon fontos, hogy a korosztályos pontvadászatban is jól teljesítsenek, hiszen ismét szerepelni akarnak a Youth League-ben. Ez nem jelenti azt, hogy mi félre állunk. Minden beleadnak majd a srácok, hogy a legjobbat nyújtsák a következő három mérkőzésen, és ha érem lesz belőle, akkor annak nagyon fogunk örülni” — mondta lapunknak tegnap Dacian Nastai, aki bízik abban, hogy két sérült alapjátékosa, Micaș és Onea vállalni tudják a vasárnapi játékot.

Legutóbb egyébként 1985-ben Kalmár József vezényletével játszott U19-es bajnoki döntőt az Olimpia, akkor Brassó nyert a szatmáriak ellen. A Ritli, Ács Sanyi, Hebe, Ardelean, Tătaru, Császár Attila, Gerstenmaier, Paul Levente, Bence, Dani Costea, Székely Béla, Patkós nevével fémjlezett csapat a következő évben is dobogón zárt, akkor bronzérmet szereztek.

Az Olimpia mostani korosztályos csapata tavaly megnyerte a Szövetségi Kupát, idén pedig a széria 8. helyén zárt.