×
2024. 04 20.

A City hengerelt, a Tottenham remekelt

2018.02.14 - 07:34

Jól szerepeltek az angol csapatok kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek a mérkőzésein.

A Manchester City és a Tottenham Hotspur is idegenben játszott és egyik sem szenvedett vereséget. Igaz, ebben a tekintetben csak a City esetében volt borítékolható, hogy az erőviszonyok tekintetében kizárható a bázeli vereség, viszont az észak-londoni alakulat torinói döntetlenjében csak az elfogult szurkolók bízhattak. Főleg azután, hogy az elmúlt két BL-kiírás döntőse, a Juventus gyakorlatilag 2–0-ról kezdte a mérkőzést. Gonzalo Higuaín (képünkön) már a 2. percben betalált, nyolc perccel később pedig tizenegyesből újabb gólt szerzett. Az argentin válogatott játékos a duplázás után előbb elpuskázott egy ordító ziccert, majd a lécre bombázta második büntetőjét, így rögtön ezután mégis szomorkásan ment le a pályáról a szünetre. Ekkor ugyanis a Tottenham már egy gólt ledolgozott a hátrányából: Harry Kane mattot adott az olasz védelemnek, majd Gianluigi Buffont is lefutva az üres kapuba gurított (2–1). Fordulás után is jó iramú meccset láthattunk, amit Christian Eriksen találta koronázott meg: a dán játékos távoli szabadrúgásból lőtte ki az olaszok kapuját (2–2). A hajrá már nem hozott magas szintű futballt, viszont az bebizonyosodott, hogy remek csapattá érett a Tottenham, mert felállt a korai kétgólos hátrányból. Egyáltalán nem mondható, hogy lefutott ez a párharc.

Nem úgy a Basel és a Manchester City csatája: az angol alakulat villámgyorsan eldöntötte a svájci találkozott és 4–0-s győzelmet aratott a bázeli St. Jakob Parkban. A Premier League listavezetője a legjobb nyolc között érezheti magát, kedden ugyanis látszott: szakadéknyi a tudáskülönbség a két alakulat között.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

FC Basel – Manchester City 0–4 (Gündogan 14. perc, 53., Bernardo Silva 18., Agüero 23.)

Juventus – Tottenham Hotspur 2–2 (Higuaín 2. perc, 9. – 11-esből, illetve H. Kane 35., C. Eriksen 71.).