×
2024. 04 24.

A Csíkszereda történelmi tettel alázta meg a Dinamot

2018.11.02 - 05:30

Két meglepetéssel zárult a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntője, miután kiderült, hogy a sorozat legjobb nyolc csapata közé egyetlen bukaresti alakulat sem jutott be. A legnagyobb szenzációt természetesen a Dinamo búcsúztatása jelentette. A krízishelyzetben levő alakulat a harmadosztályos AFK Csíkszereda otthonában botlott csütörtök este. A házigazdák a találkozó második játékrészének első hét perce után már kettővel vezettek, de a Dinamo az 59. percig egyenlített. A ráadásban is született egy-egy gól mindkét oldalon, így következhettek a büntetők, amely drámai csatározást hozott. Csupán a tizedik körben, kilenc kimaradt lövés után dőlt el a párharc. Pedig az első ötös sorozat végén Gică Grozav lábában ott volt a Dinamo továbbjutása, de fölé panenkázott, a nyolcadik és kilencedik körben meg mindent védtek a kapusok. A tizedikben Nagy Zsolt belőtte, Kino Delorge nem, de Bordás elmozdulása miatt megismételtették a 11-est – és a belga korosztályos válogatott bekk újabb lövését (ami így már a 21. tizenegyes volt) is megfogta a csíki kapus, tökéletessé téve szurkolóik számára a sporttörténelmi meccset. A nyolcaddöntő záró mérkőzésén két élvonalbeli csapat küzdött meg: a szerényebb képességű Dunărea Călărași viszont győzni tudott a tartalékosan, többnyire 16–20 éves srácokkal felálló FCSB ellen, így közel harminc év után ismét negyeddöntőt játszhat a kupasorozatban. Román Kupa, nyolcaddöntő, csütörtöki eredmények AFK Csíkszereda – Dinamo Bukarest 3–3 (Majzik 48. perc, Magyari 52., Berde 115., illetve Nistor 54., 59., Neicuțescu 106.) – 11-esekkel 6–5. Dunărea Călărași – FCSB 2–1 (Șeroni 48., Dobrosavlevici 80., illetve Cr. Dumitru 82.) A negyeddöntő mezőnye AFK Csikszereda, Dunărea Călărași, Astra Giurgiu, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Kolozsvári CFR, AFC Hermannstadt, U Craiova 1948 CS, FC Viitorul. A negyeddöntő mérkőzéseit jövő év február 25. – március 3. között rendezik.