×
2024. 03 29.

A CSM alaposan helyben hagyta a Metz csapatát

2018.04.07 - 15:36

Nagy lépést tett a Bajnokok Ligájának budapesti négyesdöntő felé a CSM Bukarest, miután a kiesésre menő párharc első mérkőzésén, némi meglepetésre, nagyarányú, 34-21-es győzelmet aratott a francia Metz Handball ellen. A Vardar szintén előnyből várja a folytatást — írja az Agerpres.

A román bajnok az idény legjobb játékéval rukkolt elő és olyan kényelmes előnyt szerzett, amellyel nagy esélye nyílik, hogy zsinórban harmadszor ott legyen a BL Final4-ban. Egy kiegyensúlyozott kezdet után a CSM 6-2-re elment (9. perc), de a franciák 10-9-re visszajöttek (18. perc). A bukarestiek remek félidei hajrával hatpontos előnyre tettek szert a szünetre, 19-13. A második félidő elején, csaknem hihetetlen módon, a hat világbajnokkal felálló francia csapat 12 percig egyetlen gólt sem volt képes lőni, míg a Cristina Neagu vezette bukarestiek nyolcszor voltak eredményesek, és a 42. percben a tabella a valószínűtlen 24-13-at mutatta. A folytatásban nem változott a játék képe, Grubisics "bezárta" a román kaput, míg a túloldalon minden bement, amit kapura dobtak, és a mérkőzés a nehezen megtippelhető 34-21-es eredménnyel zárult. A visszavágóra április 15-én kerül sor Metzben.