×
2024. 04 19.

A Dinamo nyerte a Román Kupát

2012.05.24 - 10:10

A Bukaresti Dinamo nyerte meg a labdarúgó Román Kupát, miután a fővárosi Naţional Arénában, mintegy 50 ezer néző előtt 1–0 arányban verte a Bukaresti Rapidot.

A szerda esti fináléban mindkét együttes óvatosan kezdett. Az első veszélyesebb helyzetre mintegy negyed órát kellett várni, amikor Marius Niculae vette célba Coman kapuját. Ez felébreszthette a „vasutasokat” is, ugyanis átvették az irányítást, azonban veszélytelenek voltak Naumovski kapujára. Fordulás után azonban már felgyorsult a tempó, a védőknek mindkét oldalon bőven akadt dolga. Valószínűleg ez a „kapkodás” zavarhatta meg Bozovicsot, aki az 57. percben szögletre küldött egy menthető labdát. Curtean végezte el a sarokrúgást, a szabadon érkező Scarlatache pedig befejelte a lasztit a Rapid kapujába. A hátvéd egyébként utolsó meccsén lépett pályára a Dinamo mezében, ugyanis ősszel Azerbajdzsánban, a Lankarannál kezdi a következő idényt.

Dario Bonetti, a Dinamo edzője visszavonulót fújt, a Rapid pedig megindította a sortűzt az ellenfél kapujára. Az eredmény azonban nem változott, így a „vörös kutyák” tizenharmadik kupasikerüket ünnepelhették abban az arénában, ahol a következő idény hazai tétmérkőzéseit fogja rendezni. Legutóbb hét évvel ezelőtt nyerték meg a kupasorozatot.

A szerda esti győzelem egyébként azt is jelenti a Dinamónak, hogy a romániai klubcsapatok közül ők kezdhetik a legkedvezőbb helyzetből az európai kupaszereplést: a „piros-fehérek” az Európa Liga 4., utolsó selejtezőkörében csatlakoznak a mezőnyhöz. Ezzel szemben a Rapid az EL második körében már pályára lép.