×
2024. 04 24.

A Dinamo nyerte a Szuperkupát

2012.07.15 - 14:21

Tizenegyes rúgások után a Dinamo nyerte meg a román labdarúgó-idény nyitányának számító Szuperkupát. A Román Kupa előző szezonjának a győztese a román bajnok Kolozsvári CFR-t verte a bukaresti Naţional Arénában.

A jó iramú mérkőzésen a kolozsváriak a 36. percben szereztek vezetést (Valente távoli lövésénél a Dinamo kapusa, Bălgrădean csak néző volt), de a fővárosiak a 62. percben Ţucudean révén egyenlítettek (a csatár kézzel vett le egy labdát, majd izomból kilőtte Stăncioiu kapuját). Két perccel később emberhátrányba maradt a CFR, mivel a második sárga után a piros lapot is megkapta Cadú. Mindezek ellenére a Dinamo nem találta a győzelmet jelentő találatot, de a „vasutasok” sem voltak eredményesek, így következhetett a fél órás hosszabbítás. A 101. percben Ţucudean duplázott (ezúttal szabályos helyzetből, ziccerből vette be a kolozsváriak kapuját), de két perccel később Kapetenos fejes góllal egyenlített. A folytatásban nem született több gól, következhettek a büntetőrúgások. A kolozsváriak közül Sougou és Hora nem találták a kaput, majd a dinamós Ţucudean telibe találta Stăncioiut. Viszont a fővárosiak többet már nem hibáztak, így Grigorie találatával 4-2-re nyerte a Dinamo a „11-es lutrit”, és ezzel hazavihette a Szuperkupát is.

Eredmény

Szuperkupa: Kolozsvári CFR – Dinamo 2-2 (0-1, 1-1, hosszabbításban 2-2). 11-es rúgásoknál 2-4. Gólszerzők: Valente (36. perc), Kapetanos (103.), illetve Ţucudean (62., 101.) Kiállítva Cadú (64. perc – CFR).