×
2024. 04 20.

A döntő harmadik meccsét játsszák csütörtökön

2019.05.15 - 16:09

Csütörtökön 19 órától a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben a Városi Sportklub női kosárlabdacsapata a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen játssza a bajnoki rájátszás döntőjének harmadik – remélhetően nem az utolsó – mérkőzését.

Szatmárnémetibe folytatja a vendéglátó Városi Sportklub és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata a bajnoki címért zajló csatát: a három nyert mérkőzésig tartó párharc harmadik találkozója előtt a háromszékiek 2–0-ra vezetnek.

Zoran Mikes edző tanítványai szerencsésebbnek mondhatják magukat az első két hazai meccs után. A teljesítményt tekintve ugyanis egyik gárda sem mondhatja el azt, hogy egyértelmű fölényben játszott. A Sepsi-SIC remekül kihasználta a szatmáriak gyenge perceit, de ugyanúgy, a szentgyörgyieknek is voltak hasonló pillanatai, amikor a VSK-nak sikerült felzárkóznia. Így kiegyenlített csata zajlott, és végül az a csapat győzött, amely kevesebbet hibázott. Az első mérkőzésen 39 százalékos dobópontosságfal játszott a Sepsi, 32-vel a VSK, az eladott labdák számát tekintve 10–18 volt az állás. A második meccsen 33–31 százalék volt a dobópontosság állása, míg az eladott labdák számát tekintve a VSK javított (10), a Sepsi viszont rontott (17).

Talán ezek a statisztikai adatok is alátámasztják a szatmáriak elvárásait: csütörtökön nem zárulhat le a bajnoki döntő. Vagyis: a VSK-nak győznie kell. 19 órakor kezdődik a mérkőzés, és szatmári siker esetén folytatódik a döntő párbaj. Szombat délután a negyedik mérkőzést rendezik, ugyancsak a Both Katalin Sportteremben.

Mint ismeretes, a VSK női kosárlabdacsapata a történelme negyedik döntőjét játssza. Egyszer sem sikerült elhódítani a címet, az előző háromból pedig csak egyszer történt meg, hogy meccsgyőzelem nélkül zárta a finálét a szatmári alakulat (2012-ben 3–0 a CSM Târgoviște csapatával). 2011-ben az Aradi ICIM, tavaly pedig a Sepsi-SIC nyerte az aranyérmet a VSK ellenében, egyaránt 3–1-es párharc után. 2018-ban a piros-fehérek a két szentgyörgyi vereség után győzelemmel kezdték a hazai sorozatot, viszont a negyedik mérkőzést elvesztették, így a Sepsi a Both-teremben ünnepelte történelme harmadik bajnoki aranyérmét. 2016-ban a Gyulafehérvári CSU ellen 3–0-ra, 2017-ben pedig a Kolozsvári U ellen nyert még 3–1-re a fináléban, viszont 2015-ben – bár favoritként indult – 3–2-re elvesztette a CSM Târgoviște elleni döntőt. Akkor is behúzta a két hazai meccsét a Sepsi, viszont a dâmbovițai folytatásban a Dan Fleșeriu által felkészített Târgoviște nyert, majd a szentgyörgyi mindent eldöntő találkozón a narancssárgák nyertek. Oláh Andrea és Andreea Huțanu ünnepelt akkor bajnoki aranyérmet Târgoviștéval, míg a kudarcot valló Sepsi keretéből csak Annemarie Gödri-Părău a mai felállásban is. Talán mindhárom lány visszaemlékezik azokra a mérkőzésekre, és a VSK-nál játszó Oláh és Huțanu erőt merítenek, és újabb bravúrhoz segítik aktuális csapatukat.

A csütörtöki mérkőzés 19 órakor kezdődik, a VSK vezetői pedig bíznak abban, hogy a szatmáriak zsúfoltságik megtöltik majd a Both-terem nézőterét, és hangos, sportszerű szurkolással segítik majd a VSK lányait a győzelemre.

Amraé a kezdődobás

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának egykori közönségkedvence, Amra Mehmedic (képünkön) végzi el csütörtökön 19 órától a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni döntőmeccs ünnepi kezdődobását. A bosnyák lány a 2011-2012-es idényben volt a VSK játékosa, majd egyéb európai csapatokban fordult meg egy-egy szezont, két évvel ezelőtt pedig befejezte sportolói pályafutását, most odahaza, a zenicai önkormányzat alkalmazottja. Amra elfogadta a szatmáriak meghívását, és most Szatmárra utazik, és reméljük a VSK szerencsehordozója lesz. A szatmári csapat keretében most is játszik egy bosnyák lány, Matea Tavic, aki 2016-ban Amra javaslatára szerződött a VSK-hoz.

Kisdöntő

Az Aradi FCC ICIM csapata szerezte meg a női kosárlabda-bajnokság bronzérmét. Bogdan Bulj edző alakulata oda-visszavágón verte a Brassói CSTBv Olimpia együttest a két nyert mérkőzésig tartó párharcban, így a dicső múltú Maros-parti alakulat négy év után először áll dobogón az idény végén. A brassóiak negyedik éve játszanak bajnoki bronzcsatát, és miután az előző két évben győztek, most a második alkalommal zárnak a 4. helyen.