2024. 04 26.

A Dortmund győzelme nem, a Chelsea-é elég volt a továbbjutáshoz

2014.04.09 - 19:51

Marco Reus remekelt a Real Madrid ellen, de ez sem volt elég ahhoz, hogy a Dortmund kiüsse a spanyolokat. A Chelsea viszont cserejátékosai révén fordítani tudott a Paris Saint-Germain ellen. Így a madridi és a londoni csapat jutott a BL-elődöntőbe.

A negyeddöntők első két visszavágóját rendezték meg a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján. A Borussia Dortmund 0–3-as hátrányból igyekezett fordítani a Cristiano Ronaldo nélkül felálló Real Madrid ellen, míg a Chelsea 1–3-as idegenbeli vereség után készült kiütni az Ibrahimovic-ot nélkülöző Paris Saint-Germain csapatát.

A két mérkőzés közül a Chelsea – PSG összecsapás ígérkezett izgalmasabbnak, hiszen a londoniaknak egy 2–0-s győzelem is elegendő lett volna a továbbjutáshoz, a tavalyi döntős német együttesnek viszont 4–0-ra kellett volna nyernie ahhoz, hogy ismét elődöntőbe kerüljön. Ehhez azonban hozzátehetjük, hogy a Dortmund tavaly Madridban rúgott négy gólt a Realnak...

Jürgen Klopp csapata idén is mindent megtett azért, hogy a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé jusson: az első húsz percet leszámítva szinte végig rohamozták Casillas kapuját. A 17. percben a vendégcsapat eldönthette volna a párharcot, hiszen Coentrao beadásába Piszczek kézzel ért bele, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt a Real javára. Di María azonban elbaltázta a lehetőséget, lövését Weidenfeller könnyedén hárította.

A hárított büntető meghozta a Dortmund játékkedvét. Egy kihagyott helyzet után Pepe hazaadására Reus csípett le, majd elvitte a labdát a kifutó Casillas mellett, és a hálóba gurított a 17. percben (1–0). Nem sokkal később, a 24. percben ismét Reus villogott: Lewandowski kapufáról lepattanó lövését vágta a léc alá (2–0).

A második félidőben előbb Bale baltázott el egy jó lehetőséget egy veszélyes kontratámadás végkimeneteleként, majd a 65. percben Mhitarjan egy Reustól kapott zseniális passz után Casillas mellett is elvitte a labdát, üres kapura tartó lövése azonban kifele pattant a kapufáról. Nem sokkal később az örmény támadó ismét kihagyott egy nagy helyzetet, majd Grosskreutz veszélyes lövését is hárította a Real hálóőre. A hajrára kifáradtak a Borussia-játékosok, így maradt a 2–0, tehát 3–2-es összesítéssel a Real Madrid jutott a legjobb négy közé.

A cserejátékosok villogtak

José Mourinho eddig hét elődöntőt játszott a BL-ben, és nyolcszor jutott tovább. A portugál szakember tehát kilencedik elődöntőjére készült a Chelsea-vel a Paris Saint-Germain elleni visszavágón. Nem kezdték rosszul a mérkőzést a londoniak, nagy nyomás alá helyezték a francia bajnokcsapatot, de veszélyes lehetőség az első fél órában nem igen adatott. Ráadásul egyik legjobb játékosuk, Hazard is megsérült a 18. percben, ám a helyére beálló Schürrle már a 32. percben meg is szerezte a vezetést Ivanovics bedobása után (1–0).

A második játékrész elején előbb Schürrle, majd Óscar veszélyeztetett, lövéseik azonban kifelé pattantak a kapufáról. A Chelsea egyre inkább kitámadott, Cavani előtt így nagyobb terület nyílt, volt is két veszélyes lövése az uruguayinak, de egyszer sem találta el a kaput.

Mourinho ezútán csatába dobta Bát és Torrest is, de úgy tűnt, három csatárral sem sikerül begyötörni a továbbjutást jelentő második gólt. Jött azonban a 87. perc, amikor Azpilicueta lövésébe Ba beletette a lábát, a labda pedig a léc alá perdült (2–0).

A hátralévő mintegy hat percben a párizsiak szinte a kapujukhoz szögezték a Chelsea-t, Marquinhos veszélyes lövését Cech nagy bravúrral hárította a 94. percben, így 2–0-s győzelmével az angol csapat jutott tovább.