2024. 04 26.
3 °C

A Fortuna nincs az Olival, kettő-nullt adott szombaton

2014.09.13 - 15:44

Ki tudja, meddig süllyedhet a Szatmárnémeti FC Olimpia, miután az olténiai és argentin zsoldosokból álló alakulat sorozatban a harmadik mérkőzésen vérzett el olyan ellenfelekkel szemben, akik csak most kostolgatják a félprofi foci ízét.

A Cosmin Bodea vezetőedző által irányított “szatmári alakulat” (elnézést, de a jelen felállás szerint nem akarjuk megsértesni a szatmáriakat azzal, hogy sajátnak nyilvánítjuk ezt a csapatot) szombaton Câmpinán kapott egy focileckét. A Liga 2 2-es csoportjának harmadik fordulójában a házigazda Fortuna Poiana Câmpina már a negyedik percben vezetést szerzett: Scvarczkopf buktatta Munteanut a tizenhatoson belül, amiért Teodora Albon játékvezető azonnal tizenegyest ítélt, amit a sértett értékesített (1-0).

A folytatásban Boștină lövése tévesztett célt kevéssel, majd Bujor volt képtelen bevenni az üres kaput. Válaszként a Prahova megyei együttes könnyedén kijátszotta az Olimpia védelmét, majd Chipirliu tizenkét méterről vette be Anca-Trip kapuját. 2-0 és még csak a 27. percben jártunk. A túlzott optimizmussal felvértezett szatmári drukkerek talán még bíztak abban, hogy még lehet innen fordítani, hiszen az elmúlt idényben, Csik Tibor vezetőedző idején erre volt példa. De miután a kispadra, majd a pályára nézhettek, azonnal ráébredhettek a valóságra: az idei csapat már csak árnyéka a tavalyinak, hiszen az újoncok, Ioniță, Apostu, Burlacu és az argentin Laso semmi javulást nem hoztak a szatmári játékba. Ráadásul Laso csereként állt be a második féldőben, majd “Bodea-mester” húsz perc után le is hozta a pályáról a dél-amerikait.

Maradt a 2-0-s Fortuna-siker, ezzel az Olimpia egyedüliként foglalhatja el a sereghajtó pozíciót a táblázatban, hiszen a 2-es Csoportban a “sárga-kék” alakulat az egyetlen, aki ebben a bajnoki idényben még gólt sem rúgott (de kapott már hármat) és pontot sem szerzett. A történethez hozzátartózik, hogy a másodosztályban újoncok, a Karánsebesi FC és a Fortuna vetre a (hivatalosan) 93 éves múlttal rendelkező FC Olimpiát. Már csak hab a tortán, hogy a Román Kupában egy amatőr csapat szórakozott a másodosztályos gárdával. Azt tegyük hozzá, hogy a következő fordulóban játssza majd első hazai tétmeccsét az Olimpia, akkor is másodosztályos újonc lesz az ellenfél, a Pankotai Șoimii...

Câmpan kiáll Bodea mellett

Természetesen megpróbáltuk telefonon felvenni a kapcsolatot Cosmin Bodeával. Többszöri hívásunkra sem volt hajlandó válaszolni, ezzel is jelezve, nem érdekli, hogy számadással tartózik a szatmári szurkolókkal szemben. Ioan Câmpan, az igazgatótanács elnöke válaszolt néhány kérdésünkre. Azt mondta, ő kiáll az edző mellett, szerinte nem megoldás az edzőváltás. "Most nem tudom megmondani, hogy milyen büntetést kap a csapat, mivel erről az igazgatótanács dönt. Összeülünk, kielemezzük a helyzetet és meghozzuk a megfelelő döntést. Az biztos, hogy szégyen az, ami most zajlik a csapatnál, de még nem a világvége. Kell egy sokk a csapatnál, hogy észhez térjenek a fiúk" - mondta.

Liga 2, 2-es Csoport, 3. forduló

Fortuna Poiana Câmpina - Szatmárnémeti FC Olimpia 2-0 (Munteanu 4. perc - 11-esből, Chipirliu 27.).

Fortuna: I. Popescu - Dobrosavlevici, M. Marin, Crişan (Damian 46. perc), Şandru - Cioinac, Minciună - V. Munteanu, Honciu, Zsiga (Velici 50.) - Chipirliu (Antohi 78.).

FC Olimpia: Anca-Trip - D. Muntean, Heil, Bălan, Iuhas - Scvarczkopf, Villand (Laso 56. perc - Faur 77.), Gavrilescu, Boştină (Apostu 72.) - Bic, Bujor.