Ervin
17 °C

A gyerekbajnokságra alapoztak Magyarkanizsán

2015.10.20 - 07:05

Érmekkel tértek haza a szatmári birkózók a vajdasági korosztályos nemzetközi versenyről.

A vajdasági Magyarkanizsán küzdöttek az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózói, ahol Tudor Barbul edző tanítványai közül heten zártak dobogós helyen.

A rangos nemzetközi versenyen öt ország, Szerbia, Románia, Szlovákia, Magyarország és Lengyelország gyerek és kadett korosztályos sportolója lépett a küzdő szőnyegre. A szatmári gyerekeknek ez egy jó alkalom volt alapozni az október 30. – november 1-i korosztályos országos bajnokságra és az eredmények alapján úgy tűnik, hogy sikeres volt a „teszt” – fogalmazott Barbul. Paul Oros (33 kg) és Andrei Buzilă (56 kg) ugyanis megnyerték a súlycsoportjuk versenyét, míg Matei Suciu (40 kg), Rareş Dumitraş (80 kg) és Marius Bulgăr (50 kg) a második helyen zártak. A dobogó harmadik fokára állhattak fel, és bronzérmet szereztek Raul Zarzu (33 kg) és Gheorghe Dângă (58 kg).