8 °C
kevés felhő

A hajrában kapott ki az Olimpia - KÉPEKKEL

2012.07.15 - 12:44

Felkészülési mérkőzésen, a 86. percben kapott góllal kapott ki a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a másodosztályos Nagybányai FCU Maramureş együttestől.

Az Olimpia Stadionban, néhány tucat szurkoló előtt rendezett mérkőzést a vendégek kezdték jobban, és már az első percekben veszélyeztették Marius Şuta kapuját. Csik Tibor edző legénységének tíz perc után sikerült eljutni az ellenfél kapuja elé, akkor Adrian Marinaş emelt jobbról a kapu elé, viszont Petre Hanus későn érkezett a labdára. Ezután kiegyenlített lett a meccs. A következő tíz percben Adrian Micaş, Cosmin Iuhas és Flavius Moş lövései kevéssel tévesztették el a célt, a 25. percben pedig Marinaş a 16-os jobb sarkáról fordulásból rúgott a hosszúra, kevéssel mellé. Túloldalt az Olimpia egykori játékosa, a 38 éves Petru Negrea kért tizenegyest egy buktatás után Ovidiu Mazilu játékvezetőtől, majd Mihai Deac és Florin Achim lövései miatt volt izgulni valója a szatmáriaknak.

A szünet után Csik Tibor másik tizenegyest küldött a pályára, akkor többnyire az újoncok kaptak szerepet. Romulus Biua, a máramarosiak szakvezetője is cserélt, így a meccs is ellaposodott.

A 68. percben a kapufa menti meg az Olimpiát a góltól, ez ébreszthette fel a szatmári legényeket. Ionuţ Dănilă a 78., majd a 81. percben is gólt szerezhetett volna. Előbb Andrei Glodeanu jobb oldali beadására érkezett a rövid sarokra, és fejese kevéssel ment mellé. Három perccel később a szatmári ék jobb oldalon ugrott ki a védői mögül, még a kapust is elfektette, viszont annyira kisodródott, hogy éles szögből megrúgott labda már csak kívülről találta el a bányai hálót. A hajrában az ellenfél mégis betalál, de ehhez kellett Claudiu Silaghi hatalmas hibája. Az ifi védő Marişt állította volna meg Florin Görbe kapuja előtt, viszont az ötös bal sarkán elcsúszhatott egy banánhéjon, így a nagybányai játékos egyedül maradt, és zavartalanul rúghatta a labdát a szatmári hálóba.

Ez volt a találkozó egyetlen találata, de a mérkőzés képet tekintve a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna, hiszen a szatmári legények egyenlő ellenfelei voltak a másodosztályos nagybányaiaknak. Ezt elismerte Csik Tibor is, aki a mérkőzés után azt mondta, egyáltalán nem csalódott, hogy ismét kikapott a csapata (múlt hét szerdán a II. ligás Nagyváradi Luceafărul 2-1-re verte a „sárga-kékeket”). „Meg vagyok elégedve a fiúk teljesítményével, tekintve, hogy még nagyon az elején vagyunk a felkészüléssel, és néhány nap alatt két II. ligás csapat ellen is helyt álltak a játékosaim. Sajnos sokat hibáztunk a befejezésnél, ezért nem rúgtunk gólt ma (szombat – szerk. megj.). Még sokat kell dolgozni a bajnoki rajtig” - mondta a szatmári szakvezető.

Csütörtökön 10 órától ismét hazai pályán játszik barátságosat az Olimpia FC, akkor a harmadosztályos Zilahi FC jön Szatmárnémetibe, majd szombaton a II. ligás Nagyváradi Bihor FC-vel meccsel Csik Tibor legénysége.

Eredmény

Felkészülési mérkőzés

Szatmárnémeti Olimpia FC – Nagybányai FCU Maramureş 0-1 (0-0). Gólszerző: Mariş (86. perc).

Olimpia FC (első félidő): Marius Şuta – Flavius Moş, Adrian Sabău, Cosmin Iuhas, Lucian Homorozan, Marian Pop, Villand Róbert, Petre Hanus, Adrian Micaş, Adrian Marinaş, Daniel Feier. Második félidő: Florin Görbe – Andrei Glodeanu, Claudiu Silaghi, Mihai Pop, Ciprian Lauruc, Gheorghe Ghiriti, Manuel Mureşan, Cristian Molnar, Cristian Cosma, Ciprian Prodan, Ionuţ Dănilă.

FCU Maremureş: Danciu – Toma, Duruş, Urs, Istrofor, Hodor, Negrea, De Rosa, Vasile Pop, Deac, Achim. Játszottak még: Olar, Mateaş, Fritea, Feraru, Moiş, Mariş, V. Pop II.

KATTINTSON IDE, ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!