×
2024. 04 26.

A hajrában szerezte meg a 100. BL-sikerét a Real

2012.09.19 - 18:42

Gólgazdag mérkőzésekkel kezdődött meg kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre. A nyolc találkozón összesen huszonkét találat született, a legtöbb a Real Madrid – Manchetser City, illetve a Paris Saint–Germain – Dinamo Kijev meccseken.

A Real Madrid megszerezte 100. Bajnokok Ligája-győzelmét, miután hatalmas csatában, egy elképesztően fordulatos és izgalmas mérkőzésen felülkerekedett a Manchester City labadrúgócsapatán.

Hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, míg a vendég angolok a várakozáson alul teljesítettek. Viszont a madridiak nem tudták bevinni a korai találatot, viszont sorra hagyták ki a hatalmas helyzeteket. Fordulás után sem változott a játék képe, a Real labdabirtoklási aránya pedig egyre nőtt. Viszont az első találat éppen az ő kapujukban született, a csereként beállt Edin Dzeko ugyanis a 69. percben megmutatta, hogy egyetlen ziccerből is lehet gólt szerezni. Feléledt a City, viszont éppen ekkor egyenlített a Real: Marcelo lövése már beakadt a bal felsőbe.

Jose Mourinho, a madridiak vezetőedzője beküldte a pályára Karim Benzemát is, aki a hajrában betalált – de ez csak az egyenlítésre volt elég, mert nem sokkal előtte utat talált Iker Casillas kapujába egy jobbról megküldött Alekszandar Kolarov-szabadrúgás.

Nem volt azonban vége, a hajrát Cristiano Ronaldo és az angol védelem tette igazán őrültté: a portugál a 16-os bal sarkától tüzelt a kapu közepe felé, Vincent Kompany elhúzódott, Hart későn reagált a kezénél lepattanó labdára, amely így a hálóba ment – a portugál és a Real pedig „a mennybe”.

„Remek mérkőzés volt, visszatért csapatom küzdőszelleme – értékelt a lefújás után Mourinho. – A játékosok megmutatták, hogy képesek igazi csúcsprofikként játszani, és úgy futballozni, hogy az méltó legyen a Real Madrid történelméhez. Ilyen a futball, nem sajnálom a Manchester Cityt, megérdemeltük a győzelmet. Játékosaim hősként mehetnek ma (kedden – szerk. megj.) haza.”

„Csalódott vagyok – mérgelődött Roberto Mancini, az angolok vezetőedzője. – Az hiszem, az első félidőben nem játszottunk rosszul, de a második félidőben már igen. Két lőtt gól után sokkal figyelmesebbnek kellett volna lennünk. Folytatjuk a tapasztalatgyűjtést, sokat kell még fejlődnünk, hogy ne veszítsünk így pontokat.”

A BL csoportkörének nyitányán egyébként egyetlen mérkőzésen, az AC Milan – Anderlecht találkozón nem született találat.

A B csoportban mindkét vendégegyüttes, az Arsenal és a Schalke 04 is legyőzte házigazdáját, míg az ex–szovjet együtteseket „megpakolták” ellenfeleik, mielőtt azok hazaindultak volna a keddi meccsektől: Paris Saint–Germain 4–1-re verte a Dinamo Kijevet, míg a Málaga 3–0-ra a Zenitet.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló

A csoport

Dinamo Zagreb – Porto 0–2 (Lucho González 41. perc, Defour 90+2.)

PSG – Dinamo Kijev 4–1 (Ibrahimovic 19. – 11-esből, T. Silva 29., Alex 33., Pastore 90., illetve Veloso 87.).

B csoport

Montpellier – Arsenal 1–2 (Belhanda 9. – 11-esből, ill. Podolski 16., Gervinho 18.)

Olympiakosz Pireusz – Schalke 04 1–2 (Abdun 58., ill. Höwedes 41., Huntelaar 59.).

C csoport

Málaga – Zenit 3–0 (Isco 3., 76., Saviola 13.)

AC Milan – Anderlecht 0–0.

D csoport

Real Madrid – Manchester City 3–2 (Marcelo 76. perc, Benzema 87., C. Ronaldo 90. illetve Dzeko 68., Kolarov 85.)

Borussia Dortmund – Ajax 1–0 (Lewandowski 87.).