4 °C
Vidék

A harmadik Kolozs megyeit is verte Tasnád

2017.09.30 - 21:32

Hagyományt teremt a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, hogy a Liga 3-as Kolozs megyei csoporttársakat rendre 2–0-ra veri, illetve egy kétgólos vereség után egy kétgólos győztes meccs következik. Ez a sor nem szakadt meg szombaton sem, a 6. fordulóban Marius Botan edző legényei 2–0-ra verték a vendég Kolozsvári Sănătatea együttest.

Az Unirea edzője egyébként megharagudhatott Claudiu Băicanra, ugyanis a múlt heti, vidombáki 4–2-nél mind a négy kapott gólnál benne volt a kapus is. Így Raul Cherecheș kezdett, aki debütált a harmadosztályban. Sok dolga viszont nem volt, ugyanis a középre tolt Marius Bălău, illetve a vidombáki kudarcot kihagyó Călin Vădan remekül zárt a védelemben, a széleken pedig a két 19 éves srác, Mario Silaghi és Parnău Márk is biztonságot nyújtott hátul. A támadójáték viszont egyáltalán nem „muzsikált” – legalábbis az első félidőben: a középpályáról Gabriel Cădar és Bogdan Faur felé előre ívelt labdákat rendre a kolozsváriak vették le, így az ellenfél kapuja sem forgott kockán.

Fordulás után azonban változott a tasnádiak játéka, és a támadásokat is szépen építették. Így az 52. percben – egy kényszerítőzés után – Faur indította remekül Adrian Ciult, aki ziccerből, laposan Andrei Todoran mellett kilőtte a kapu hosszú sarkát (1–0).

Kisebb kakaskodás is volt a mérkőzésen, amikor egy kolozsvári játékos előbb felrúgta Bákai Balázst, majd rá is esett a fiatal kaplonyi srácra. A Sănătatea veteránja, a 34 éves Raul Ciupe járt rosszul, hiszen a második sárga után a piros lapot is megkapta, így a vendégek a ráadás perceiben emberhátrányba játszottak.

Akárcsak a désiek, illetve a Kolozsvári U elleni 2–0-nál, most is egy cserejátékos zárta le a meccset: a 94. percben Mădălin Bolba fejese után landolt a laszti a kapuba (2–0).

„A szünetben kértem a fiúkat, hogy tartsuk többet lent a labdát, és csak akkor jöjjön a beadás, amikor már közel vagyunk a kapuhoz. Az első félidőben ugyanis nem volt támadójátékunk. Örülök, hogy azt játszották a fiúk, amit kértem, és behúztuk ezt a meccset is” — mondta lapunknak Botan.

A mostani győzelemmel az Unirea a széria táblázatának 9. helyén áll, de csak egységnyi a hátránya a 3. helyen tanyázó Kolozsvári U mögött.