×
2024. 04 25.

A harmadik olimpiai pontszerzés a magyar gyorskorcsolyázók részéről

2018.02.20 - 15:32

Jégtáncban, sílövészetben, szabadstílusú síben, északi összetettben és rövid pályás gyorskorcsolyában hirdettek dobogósokat a pjongcsangi téli olimpia keddi versenynapján.

A jégtáncosok kűrjében nem született meglepetés, a győzelmet a kanadai Tessa Virtue, Scott Moir páros szerezte meg, ők ketten 2010 után ismét a dobogó legfelső fokára állhattak. A kanadaiak immár harmadik olimpiai bajnoki címüket ünnepelhették, hiszen 2010-ben egyszer már állhattak a dobogó tetején és tagjai voltak a Pjongcsangban győztes csapatnak is. Emellett Szocsiban két ezüstérmük is volt a csapatversenyben és jégtáncban.

A kanadaiak nem sokkal később újabb olimpiai aranyérmet ünnepelhettek, hiszen a szabadstílusú sízők női félcső számában a győzelmet a selejtezőt is megnyerő kanadai Cassie Sharpe szerezte meg.

A sílövők vegyes váltójának versenyében Franciaország győzött Norvégia és Olaszország előtt. A németeknek az ujjai között csúszott ki egy újabb olimpiai érem, miután befutó emberük elszerencsétlenkedte a lövészetet és majdnem egy perces előnyt vesztett el ezzel együtt. A francia Martin Fourcade viszont harmadik olimpiai aranyát nyerte Pjongcsangban, összesítésben pedig ötnél tart.

A németek „javítottak” az éremtáblázatban az északi összetett után: Johannes Rydzek az első Fabian Riessle a második, Eric Frenzel a harmadik helyen zárt.

A magyaroknak megvan a harmadik pontszerzőjük is, hiszen a rövidpályás gyorskorcsolya 3000 méteres női versenyében a Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca felállású csapat a B-döntőben a 2. helyen zárt, ami előzőleg az összetett 6. helyét jelentette volna. Azonban az A-döntő végén a zsűri kizárta Kínát és Kanadát, így a végén a 4. helyen zárt Magyarország. Dél-Korea az olimpiai bajnok, Olaszország az ezüstérmes, a B-döntőt világcsúccsal megnyerő Hollandia a bronzérmes.

A nap végére a norvégok maradtak az éremtáblázat élén (11 arany-, 10 ezüst-, 8 bronzérem), Németország a második (11, 7, 5), de a mai sikerekkel Kanada felzárkózott (8, 5, 6).

Program

Február 21., szerda (7 arany)

02.05–05.00 Curling (nők, alapszakasz)

02.30–05.45 Hódeszka (férfi ugrás, selejtező)

03.00–07.30 Műkorcsolya (nők, rövid program, Tóth Ivett)

04.00–06.10 Alpesi sí (női lesiklás, DÖNTŐ)

04.30–07.40 Síakrobatika (férfi krossz, DÖNTŐ)

05.10–07.30 Jégkorong (férfiak, negyeddöntő)

07.05–10.00 Curling (férfiak, alapszakasz)

09.40–12.00 Jégkorong (férfiak, negyeddöntő)

09.40–12.00 Jégkorong (nők, bronzmérkőzés)

10.00–13.15 Sífutás (férfi csapatsprint, szabad stílus, DÖNTŐ)

10.00–13.15 Sífutás (női csapatsprint, szabad stílus, DÖNTŐ)

13.00–16.00 Gyorskorcsolya (férfi csapatverseny, DÖNTŐ)

13.00–16.00 Gyorskorcsolya (női csapatverseny, DÖNTŐ)

13.05–16.00 Curling (nők, alapszakasz)

13.40–15.45 Bob (női kettes. DÖNTŐ)

14.10–16.30 Jégkorong (férfiak, negyeddöntő)

Február 22., csütörtök (kora reggeli program)

02.05–05.00 Curling (férfiak és nők, rájátszás)

02.30–04.00 Hódeszka (női ugrás, DÖNTŐ)

03.00–04.15 Alpesi sí (férfi műlesiklás, 1. futam, Kékesi Márton, Samsal Dalibor)

04.00–05.30 Alpesi sí (női kombináció, lesiklás)

04.30–05.40 Síakrobatika (férfi félcső, DÖNTŐ)