2024. 04 19.
3 °C

A harmincharmadik megtörte a jeget

2017.03.26 - 23:34

Hatalmas meglepetést okozott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a tâgoviștei sikere, ezzel a lányok egy győzelemre kerültek az élvonal legjobb négy csapata közé jutásától.

Az elődöntő kapujába került a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután vasárnap este, az élvonal negyeddöntőjének első mérkőzésén a legszebb meglepetést okozta hazai szurkolóinak: legyőzte a CSM Târgoviștét.

Ez volt a harmincharmadik Târgoviște – Szatmárnémeti párharc a hazai élvonal elmúlt kilenc évének a történelmében. 32–0 volt a győzelmi különbség úgy, hogy ebből ebben az idényben ötször számolt rá a CSM Jose Araujo edző csapatára. Ráadásul Cătălin Tănase edző tanítványai Román Kupát is nyertek közel másfél hónappal ezelőtt. A szatmári lányok optimizmusa és elszántsága azonban végre gyümölcsözött: megtört a jég, és a legjobbkor.

Vasárnap este a Chastity Reed, Oláh Andrea, Laza Enikő, Kristina Baltic, Morgan Batey felállásban kezdő VSK csak az első öt percben volt egyenlő ellenfele házigazdájának. De egy elképesztő 13–0-s sorozattal zárta az első negyedet, így a VSK megadta az alaphangulatot a meccs további részének (9–21). Nem álltak le a szatmári lányok a pihenő után sem, a 16. percben Baltic pontjai már tizenkilencet tettek a két csapat közé (12–31). A 18. percben húsz pont volt a legnagyobb VSK–fór (15–35), innen pedig lehetett gazdálkodni az előnnyel a meccs végéig. 19–35-ös állásról fordultak a csapatok az utolsó húsz percre, de a szatmáriak továbbra is jól tartották magukat. Tizenháromra zárkózott fel a CSM (28–41), amikor Araujo taktikai megbeszélésre hívta a lányokat. A következő egy percben Matea Tavic blokkolta Larisa Toma dobását, Briyona Canty szabaddobásokat értékesített, Alina Crăciun pedig ismét tizenhétre növelte a VSK előnyét (28–45). A negyed végéig még visszajött tizenháromra a CSM (36–49), de az utolsó felvonás első másfél percében Laza Eni, Baltic és Tavic visszatette a húszas fórt (36–56), így már nem volt kérdés, ki nyerni ezt a találkozót. Bár három perccel a vége előtt rezget a léc, amikor egy 15–2-es sorozattak hét pontra jött fel a CSM (51–58), de a lányok időben kapcsoltak, és Canty, Crăciun, illetve Baltic pontokkal zárták a mérkőzést (51–64).

Csütörtökön 18 órától a Both Katalin Sportteremben folytatódik a két nyert mérkőzésig tartó párharc. Vagyis, a VSK kiharcolhatja a továbbjutást, és az alapszakaszi és rájátszásbeli 6. hely után akár dobogón is zárhatja az idény. A csütörtöki győzelemhez viszont elengedhetetlen lesz a közönség támogatása, remélhetően telt ház előtt, pokoli hangulatban nyer a VSK és harcolja ki a továbbjutást a legjobb négy közé.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 51–64 (9:21, 10:14, 17:14, 15:15). Összetettben: 0–1.

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (6/5/1), Toma (5/7/1), Dinca (0/2/1), Coker (16/7/0), Poole (21/4/1), Cosby (3/4/2), Chivu, Virjoghe, Fodor (0/1/0). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Reed (8/6/7), Oláh (4/0/0), Laza (8/0/3), Baltic (15/12/1), Batey (4/0/0), Szmutku, Crăciun (6/3/2), Canty (5/7/2), Tavic (14/3/0). Vezetőedző: Jose Araujo.