2024. 04 25.
6 °C

A hatodik döntőjükben második Eb-sikerüket jegyezték

2020.01.27 - 01:28

A spanyol férfi kézilabda-válogatott megvédte Európa-bajnoki címét, mivel az olimpiai kvalifikációs kontinenstorna vasárnapi, stockholmi döntőjében 22–20-ra legyőzte Horvátországot.

A két csapat szerdán már találkozott: a középdöntő utolsó fordulójában, Bécsben 22–22-es döntetlen született.

A finálét a horvátok kezdték jobban, pontos támadójátékuknak és agresszív védekezésüknek köszönhetően a 19. percben már 10-7-re vezettek, de a spanyolok 4–0-s sorozatot produkáltak, és a szünetben már ők álltak jobban egy góllal.

A második felvonás elején egy újabb négyes gólsorozattal tovább nőtt a lendületesen, gyorsan kézilabdázó címvédő előnye, de ezután váratlanul megakadtak a spanyolok akciói, kilenc percig nem találtak be. Ezt ekkor még nem tudta kihasználni az ellenfél, az 54. percben azonban fordított (18–19). A hajrá a spanyoloké volt, akik a legfontosabb pillanatokban jó döntéseket hoztak támadásban és védekezésben is, így 22-20-ra győztek.

A spanyolok hatodszor játszottak döntőt Európa-bajnokságon, és két évvel ezelőtti sikerüket követően másodszor nyertek, ezúttal veretlenül. A címvédés eddig csak a svédeknek sikerült, akik 1998-ban, 2000-ben és 2002-ben is aranyérmesek lettek. A horvátok a harmadik fináléjukat is elveszítették.

A torna gólkirálya a norvég Sander Sagosen lett 65 találattal, így megdöntötte az egy Európa-bajnokságon szerzett gólok csúcsát, amit az északmacedón Kiril Lazarov tartott, aki 2012-ben 61-szer talált be.

A győztes csapat kijutott a nyári, tokiói olimpiára, és az ezüstérmeshez, illetve a bronzérmes Norvégiához hasonlóan kvalifikálta magát a jövő januári, egyiptomi világbajnokságra.