2024. 04 27.
6 °C

A Havas Ralin kezdte az évet Vili

2016.01.13 - 06:16

Jól sikerült az enduro- és endurokrossz-bajnokság tavalyi ATV-hobbi kategóriagyőztesének az éve, aki próbára tette magát a havas, jeges terepen is, ahol összetettben a második lett.

Először állt rajthoz a kapnikbányai Havas Ralin a szatmárnémeti Szejke Vilmos és a második helyen zárt az összetett táblázatban, illetve az ATV kategóriában egyaránt. Az enduro- és endurokrossz-bajnokság hobbi kategóriájának tavalyi legjobbja így remekül kezdte az évet, ráadásul az idei első versenyén ünnepelhette 41. születésnapját is.

Szejke Vili lapunknak elmondta, korábban nem volt alkalma rajthoz állni ilyen versenyen, de most hamar „rákapott az ízére”. „Nagyon jó és érdekes volt, hiszen a jeges pályát hó fedte be, így nem kis veszélynek voltunk kitéve. De nekem nagyon tetszett. Ez egy jó edzéssel is felért a bajnoki idényre, hiszen itt látszik, mennyire tudod megfogni a motort nagy sebességnél. Most is 80–90 km/h-s sebességgel hajtottunk a jeges, havas lejtőn. Ráadásul a harmadik versenynapot a szakadó eső nehezítette” — mondta a pilóta, aki az első napot, az éjszakai futamot megnyerte, de a második nap második lett, ugyanis rávert a szakág országos bajnoka. A zárónapot ismét az első helyen zárta Vili, de az időhátrányát nem tudta ledolgozni, így 6 másodperc „mínusszal” az ATV kategória második legjobbja lett.

Az autósok kategóriájában a szatmárnémeti Ovidiu Domide zárt az első helyen, de ő sem tudott olyan jó időeredménnyel zárni összetettben, mint a két ATV-versenyző, így Szejke Vili két trófeát gyűjtött be születésnapjára: kategóriájában és összetettben is ezüstérem. „Annál is nagyobb volt az öröm, mivel családom velem volt ezen a napon és együtt ünnepelhettünk” — tette hozzá.

Az idei terveket illetően a szatmári pilóta elmondta, a bajnokságban már a profi kategóriában fog nevezni. „A hobbi csoportban tavaly mindent megnyertem, ezért úgy gondolom, tovább kell lépni, osztályt kell váltani” — nyilatkozta Szejke Vili, aki idén rajthoz állna egy neves nemzetközi terepralin, az International Baja 500 romániai fordulóján is. Ezt a megmérettetést először rendezik meg Romániában, és rendszerint a szakág neves pilótái is beneveznek autós, motorkerékpáros, quad vagy ATV kategóriákban. Ezt a terepralit április 22-én és 23-án rendezik meg 500 kilométeres mért szakaszon Munténia és Dobrudzsa között. „Ez még csak egy terv. Remélem, hogy abban az időszakban nem lesz bajnoki futam, és így lesz lehetőségem rajthoz állni a Baja 500-on” — mondta Szejke Vili, aki a kapnikbányai futam után „beparkolta” az ATV-jét a szerelőműhelybe, hogy megjavítsák a bajnokság márciusi rajtjáig.