×
2024. 04 19.

A hetedik helyen zárt a VSK kosárcsapat

2017.04.23 - 08:26

Megnyerte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata helyosztó párbaj második mérkőzését is, így Jose Araujo edző együttese a hetedik helyen zárt a Nemzeti Ligát.

Szombaton a helyosztó második mérkőzésén, Alexandrián a szatmáriak 7–0-ás állásnál, két és fél perc után kapcsoltak rá. A 7. percben már csak egy pont volt a hátrány (11–10), a negyed végére pedig a VSK-nál volt az előny (13–15). Innen már nem is engedték ki a meccset a kezükből a lányok. A második negyedben a hazaiak csak öt perc után voltak eredményesek, de akkor már tíz pont volt a két csapat között (13–23). A 21. percig viszont egy pontra közelítette meg ellenfelét az Alexandria (28–29), majd Georgiana Voicu pontjaival két perccel később már egál volt (34–34). a vezetést nem szerezte meg a hazai csapat, de szorosan tartotta magát a VSK mögött. Öt pont előnnyel kezdhette az utolsó öt percet Araujo együttese (45–50), amit a 34. percig sikerült megduplázni (50–60). Ez ólmot önthetett a déliek lábába, hiszen a hátra maradt időben csak öt potnot kapartak össze, míg a szatmáriak folyamatosan növelték az előnyt, végül 55–74-re nyertek.

A célokat tekintve a VSK alul teljesített, de ezzel tisztában van a klub vezetősége is. Dobogóra, vagy dobogó közeli helyekre várták a csapatot, ezzel szemben az alapszakaszban, majd a rájátszásban elért 6. helyet sem sikerült megőrizni. Szeptemberig lesz idő az átszervezésre, amennyiben ennél többet szeretne a város csapata. A jelenlegi felállásban ugyanis nem számíthatunk többre.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, a 7. helyért

CSBT Alexandria – Szatmárnémeti VSK 55–74 (13:15, 11:14, 21:21, 10:24).

Összesítésben: 0–2

Alexandria (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Enache (10/4/0), Manea (15/1/1), Voicu (6/7/2), Mihai (16/8/4), Podar (8/3/4), Cândoi, Dușman, Tone. Vezetőedző: Mădălin Piperea.

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (28/10/5), Oláh (4/3/4), Laza (4/2/4), Baltic (12/12/0), Tavic (13/8/4), Szmutku (2/1/6), Ferenczi (4/3/1), Crăciun (7/6/2), Canty (0/1/1). Vezetőedző: Jose Araujo.