Ervin
2 °C

A Hoffenheim történelmi meccsén már a 44 másodpercben gólt rúgtak

2018.10.03 - 02:58

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkör második fordulójában: nyolcból hat mérkőzésen az első tíz perc után legalább egy gól született.

A Hoffeinheim – Manchester City találkozón ráadásul, ugyanennyi idő alatt már két gólt is láthattak a szurkolók.

Ez a meccs egyébként azért került be a majd a foci történelmében, ugyanis a Rhein-Neckar Arénában először játszottak BL-csoportmeccset. Bár a nemzeti ünnep csak szerdán köszöntött Németországra, a Rhein-Neckar járásban már kedd délben elkezdődött a fieszta. A régió csapatának számító Hoffenheim történelme első hazai főtáblás BL-mérkőzésére készült, és mivel a sors úgy hozta, hogy a legrangosabb európai kupasorozatban éppen a City ellen mutatkozott be az autópálya mellé felhúzott Rhein-Neckar Arena, nem csoda, ha a stadion mellett fekvő Sinsheimben (közigazgatásilag ehhez a városhoz tartozik a 2017. decemberi népszámláláskor mindössze 3266 lakost regisztráló Hoffenheim) felpezsdült az élet.

Ajándékként a hazaiak szerezték meg a keddi meccsek legkorábbi találatát: a 44. másodpercben Isak Belfodil remek kiugratás után higgadtan passzolt Ederson kapujába (1–0). Az ünneplésben viszont „belerondított” a City: a 8. percben Sergio Agüero közeli találattal fejezte be az angolok hosszan tartó támadását (1–1).

Úgy tűnt, a hazaiak kiharcolják a bravúrnak számító döntetlent, ám a hajrában Posch a saját tizenhatosán belül hibázott, David Silva elvette a tőle labdát, majd kilőtte a bal alsó sarkot (1–2), eldöntve a meccset.

A City ezzel a sikerrel feljött az F-csoport második helyére, megelőzve a Sahtar Donyecket. Az ukránok ugyanis ismét ikszeltek, de ezúttal az éllovas Olympique Lyon otthonában. A zárt kapus mérkőzésen a Sahtar Júnior Moraes duplájával vezetett 2–0-ra, és a franciak innen álltak fel, és két perc alatt egyenlítettek. Egyébként ez volt az egyike annak a két keddi találkozónak, amelyen nem született gól az első tíz percben.

Emberhátrányban

A BEK-et és a Bajnokok Ligáját összesen ötször megnyerő bayern München a Benfica otthonában aratott 2–0-s sikerrel kezdték a mostani kiírást, a négyszeres győztes Ajax Amsterdam az AEK 3–0-s legyőzésével rajtoltak.

A nagy múltú csapatok csatáján a házigazda németek kezdtek jobban, Robben jobb oldali beadása után Mats Hummels maradt teljesen egyedül a kapu előterében, és 7 méterről a hálóba fejelt (1–0). A vendégek azonban nem adták fel, és Tadics passza után Nusszer Mazraui lőtte ki a jobb alsó sarkot (1–1). A 22. percben szerzett Ajax-gól egyébként a végeredményt is beállította, így a hollandok őrzik vezető pozíciójukat az E-csoport táblázatában.

Az AEK Athén pocsékul kezdte a Benfica elleni meccset, hiszen Seferovic kipattanót követő ismétlésével, valamint Grimaldo fejesével az első negyedóra végén már kettővel vezettek a vendégek (0–2).

Az első játékrész ráadásában Rúben Dias hónaljon rúgta ellenfelét, amiért megkapta második sárga lapját is, így a Benfica megfogyatkozott. Az AEK Klonaridis révén az 53. percben szépített, majd a 64.-ben egyenlített, sőt, a 74. percben már a vezetést is megszerezhette volna az athéni csapat, de Odisseas Vlachodimos hatalmasat hárított (2–2). Ezt megbüntette a Benfica, egy perccel később a csereként beálló Alfa Semedo lökete kötött ki a jobb alsóban, így a portugálok megnyerték a meccset (2–3).

Túlzott szigor?

A CSZKA Moszkva óriási meglepetésre legyőzte a Real Madridot a G-csoport második fordulójában. Toni Kroos pontatlanul passzolt hátra Raphaël Varane-nak, amire azonnal lecsapott Nikola Vlasic, és megszerezte az oroszok vezető, és – mint kiderült – győztes gólját. A moszkvaiaknak azonban mégis volt okuk a bosszankodásra a mérkőzés végén, ugyanis az aradi játékvezető, Ovidiu Hațeganu két másodperc alatt két sárga lapot mutatott fel a CSZKA válogatott kapusának, Igor Akinfejevnek. Bár a játékvezető csak négy percet hosszabbított, úgy érezte, a 95. percben kell az asztalra csapni. Így miután Akinfejev elkezdett reklamálni egy ütközést követően, Hațegan gondolkodott egy kicsit, majd két másodpercen belül kétszer is felmutatta a sárga lapot a kapusnak, akit így ki is állított. Az esetről csak annyit tudni, hogy a kapus túlzottan reklamált, ám az valószínűleg örök rejtély marad, miért döntött úgy a román játékvezető, hogy a két sárga jobb megoldás az azonnali pirosnál, vagy hogy miért nem fújta le a meccset a 95. percben…

A csoport másik mérkőzésén a Roma simán otthon tartotta a három pontot a Viktoria Plzen ellen.

Kiváló idényrajt

A Manchester United gól nélküli döntetlent játszott a Valenciával az Old Traffordon. A „vörös ördögök” a második félidőben nagy erőket mozgósítottak a győzelem megszerzéséért, de a Turia-parti csapat megúszta kapott gól nélkül.

José Mourinho sorozatban a negyedik hazai tétmeccsén sem tudta győzelemre vezetni csapatát, ami edzői pályafutásának legrosszabb szériája.

Ez volt a BL-kedd egyetlen gólnélküli mérkőzése.

Paulo Dybala mesterhármasával a Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Young Boyst. A torinóiak ezen a meccsen nem számíthattak Cristiano Ronaldora, ugyanis egymérkőzéses eltiltását ülte a valenciai kiállítása miatt.

A Juventus az 1929–1930-as szezon óta először nyerte meg idénybeli első kilenc tétmérkőzését. A torinói sztárcsapat a Serie A-ban hét forduló után hibátlan és a BL csoportkörében is két győzelemmel kezdett.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E-csoport

Bayern München – Ajax 1–1 (Hummels 4., illetve Mazraui 22.)

AEK Athén – Benfica 2–3 (Klonaridis 53., 64., illetve Seferovic 6., Álex Grimaldo 15., Alfa Semedo 75.; kiállítva: Rúben Dias – 45+4. perc, Benfica).