A horvátok kiütötték a kameruniakat
Utoljára módositva: 2014-06-19 07:34:01

A horvát válogatott rendkívül magabiztosan 4-0-ra legyőzte a kameruni csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának második fordulójában.

Mandzukic (piros-fehér kockás mez) két gólt rúgott Kamerunnak

A kameruniak ezzel búcsúznak a tornától, a zárókörben a házigazda brazilokkal találkoznak, míg a horvátok a mexikóiakkal csapnak össze a továbbjutásért.

Az első félidőben a horvátok futballoztak fölényben, több helyzetet is kidolgoztak, ezek közül Ivica Olic révén egyet ki is használtak. A kameruniak nem jelentettek veszélyt a kapura, ráadásul Song rendkívül buta és alattomos szabálytalansága miatt a 40. percben emberhátrányba kerültek.

A szünet után a horvátok hamar eldöntötték a találkozót, Perisic egy hatalmas sprint után volt eredményes. Az európai együttes ezt követően kedvére alakította ki a helyzeteket, Mandzukic – aki a brazilok elleni nyitómérkőzésről eltiltás miatt még hiányzott – pedig egy szöglet utáni fejessel növelte az előnyt. A kameruniak teljesen szétestek, szinte futószalagon érkeztek a helyzetek, Mandzukic pedig duplázott. A hajrában az afrikai együttes még szépíthetett volna, és a horvátoknak is voltak még lehetőségeik, de az eredmény már nem változott.

Érdekesség, hogy Olic legutóbb 2002. június 8-án az olaszok ellen szerzett gólt világbajnokságon, így 12 év és 10 nap után volt újra eredményes a tornák történetében.

A csoport, 2. forduló

Kamerun – Horvátország 0-4 (0-1)

Gólszerzők: Olic (11. perc), Perisic (48.), Mandzukic (61., 74.).

Kiállítva: Song (40. perc).

Kamerun: Charles Itandje – Benoit Assou Ekotto, Nicholas Nkoulou, Aurelien Chedjou (Dany Nounkeu, a szünetben) – Stephane Mbia, Joel Matip, Alexandre Song, Enoh Eyong, Benjamin Moukandjo – Vincent Aboubaker (Pierre Webo, 70.), Eric Choupo-Moting (Edgar Salli, 75.).

Horvátország: Stipe Pletikosa – Darijo Srna, Danijel Pranjic, Vedran Corluka, Dejan Lovren – Sammir (Mateo Kovacic, 72.), Ivica Olic (Eduardo, 69.), Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic (Ante Rebic, 78.) – Mario Mandzukic.

1. Brazília 2 1 1 0 3-1 4
2. Mexikó 2 1 1 0 1-0 4
3. Horvátország 2 1 0 1 5-3 3
4. Kamerun 2 0 0 2 0-5 0