2024. 04 26.
3 °C

A hosszabbításban bukott el a Debrecen

2014.08.06 - 08:54

A Debreceni VSC–Teva a rendes játékidő hosszabbításában kapott góllal 3–1-es vereséget szenvedett a fehérorosz BATE Boriszov vendégeként a keddi visszavágón, így összesítésben 3–2-re alulmaradt a labdarúgó Bajnokok Ligája–selejtező harmadik fordulójában rendezett párharcban.

A hajdúsági egyesület többnyire védekezésre és gyors ellentámadásokra rendezkedett be a fehéroroszországi találkozón, így született meg a vezetést jelentő találat is: Seydi harcosan labdát szerzett, egyedül vezethette a labdát a kapusra, aki kivetődve „elgázolta” őt. A megítélt büntetőt Ibrahima Sidibe értékesítette. A szünet előtt azonban emberhátrányba került a Loki mivel Selim Bouadla második rendkívül buta szabálytalanságára megkapta második sárga és az ezzel járó piros lapját, a Boriszov pedig egyből szépített is. Kondás Elemér vezetőedző legénysége az összesítésben még így is 2–1-re vezetett, azonban az nyilvánvalóvá vált, hogy kilenc mezőnyjátékossal nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást.

A fordulás után a fehérorosz együttes szinte kapujához szegezte a Debrecent, amely a félpályán is alig lépett át. A hazaiak nagy nyomásának meglett az eredménye, ugyanis a félidő közepén megszerezték a vezetést, de még ez sem volt elég nekik a továbbjutáshoz. Ehhez még egy gólra volt szüksége az ellenfélnek, amely éppen akkor született, amikor a legjobban fájt a hajdúságiaknak: két perccel a vége előtt, a 94. percben Nenad Novakovic kapus rosszul jött ki egy beadásra, ezt kihasználva pedig megszerezte a továbbjutást érő gólt a Boriszov.

A BATE két éve ugyanebben a körben búcsúztatta a Debrecent, akkor 3–1-es összesítéssel.

„Nem tudom kritizálni a játékosaimat, mert többségükben csak dicséretet érdemelnek.Egyértelmű, hogy a kiállítás volt a fordulópont, sajnos Selim Bouadla nem gondolkodott annak tudatában, hogy már van egy sárga lapja. Innentől tudtuk, hogy túl hosszú ideig játszunk emberhátrányban. A fehéroroszoknak nyilván az is erőt adott, amikor meglátták a hatos számot a hosszabbítást jelző táblán, ettől függetlenül két percre voltunk az álmainktól, és ezt nagyon nehéz megemészteni…” – mondta a találkozót követő sajtótájékoztatón Kondás Elemér.

„A tizenegyes sokkolt, ahol én álltam, onnan ugyanis nem tűnt szabálytalanságnak – vélekedett Alekszandr Jermakovics, a BATE vezetőedzője. – Nem gondolom, hogy másként alakul a meccs, ha nincs a kiállítás, szervezettek voltunk és nagyszerűen játszottunk, megérdemelten jutottunk tovább” – tette hozzá.

A BL–búcsú azt jelenti, hogy a DVSC átkerül az Európa Liga selejtezőjébe. Ott az utolsó forduló sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Bajnokok Ligája–selejtező, 3. forduló, visszavágó

BATE Boriszov – Debreceni VSC–Teva 3–1 (A. Volodko 39. perc, Rogyionov 66., Krivec 90+4., illetve Sidibe 20., 11-esből; piros lap: Se. Bouadla 37. perc – DVSC). Továbbjutott: a BATE 3–2-es összesítéssel.