×
2024. 03 28.

A Juve is kiütötte otthon a Barcát

2017.04.12 - 01:03

Az olasz bajnok Juventus megérdemelt és magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott Torinóban a Barcelona felett a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A Barca a nyolcaddöntő első mérkőzésén Párizsban, a PSG elleni meccsen szenvedett 4–0-s vereséget, akkor meg tudta fordítani a helyzetet. Kérdés, hogy az olaszok ellen sikerül-e ismét a bravúr?

Kedd este a Juventus az első percekben agresszíven letámadta a Barcelonát, ami a katalánokat láthatóan meg is zavarta. Nem is kellett sokat várni az első gólra, hiszen a 7. percben Paulo Dybala – amint átvette a Juan Cuadradotól kapott labdát – kilenc méterről, ballal mértani pontossággal a kapu jobb alsó sarkába csavart (1–0). A 22. percben egyenlíthetett volna a Barca, de Andrés Iniesta ziccerét óriási bravúrral védte Gianluigi Buffon. A másik oldalon viszont hibátlanra sikerült a befejezés: Dybala a Mario Mandzukictól kapott a labdával kapásból, 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2–0).

A második félidőre rákapcsoltak a gránátvörös-kékek, míg a Juve visszaállt, és berendezkedett kontrákra. Az 55. percben pedig megadták a kegyelemdöfést, ugyanis egy szögletet követően Chiellini fejelt hat méterről a Barcelona kapujába (3–0). Hiába birtokolta többet a labdát a Barcelona, a vendégek a második félidőben sem nagyon tudtak mit kezdeni a hazaiak védelmével.