2 °C
erős felhőzet

A Juventus idegenben, a Sevilla otthon nyert

2017.02.23 - 07:36

A Sevilla labdarúgócsapata 2–1-re győzött hazai pályán a Leicester City ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A mérkőzés nem kezdte jól az angol együttes, és a szerencsén, illetve a kapuson múlt, hogy a Sevilla nem számolt rájuk még az első félidőben: Christian Fuchs majdnem öngólt fejelt, aztán Wes Morgan összehozott egy büntetőt – amelyet védett Kasper Schmeichel. Pablo Sarabia fejesénél már a hálóőr is tehetetlen volt (1–0).

Kapufával kezdte a második félidőt a hazai csapat, majd a büntetőt kihagyó Joaquín Correa eldöntötte a mérkőzést (2–0), de a továbbjutás még nem, mert Jamie Vardy megszerezte idei első gólját (2–1), ami sokat érhet még.

Az FC Porto a Juventust fogadta, és a 27. perctől emberhátrányban küzdve 2–0-s vereséget szenvedett. Alex Telles ugyanis egy percen belül bemutatott két nagyon csúnya szerelést, Felix Brych játékvezető meg felmutatott neki két sárga, így egy piros lapot. Az első félidőnek ez volt a kulcseseménye, ugyanis Paulo Dybala kapufáján nem sok esemény történt a pályán. Fordulás után Dybala azonnal betalált, de leshelyzet miatt érvénytelenítve lett a találat, ezután kicsit felpörgött a játék is. Massimiliano Allegri, a Juve edzője a 67. percben nyúlt bele cserével először, a 73.-ban másodszor a mérkőzésbe, és mindkét beküldött játékosa góllal hálálta meg a bizalmat. Marko Pjaca a Dybalával folytatott összjátékot követően kihasználta, hogy szerencsésen elé pattant a labda a védőkről, és precízen kilőtte a hosszú alsó sarkot a 72. percben (0–1). Két perccel később Alex Sandro ívelt át a hosszúra, Dani Alves mintaszerűen mellre vette a labdát, majd a hosszú sarokba lőtt (0–2).

Mindkét párharc továbbjutója március 14-én, a torinói, illetve a leicesteri visszavágókon fog eldőlni.

A végére egy szívmelengető adat a támadófoci szerelmeseinek: a nyolcaddöntő első mérkőzésein összesen 34 gól született, ami a negyeddöntőbe jutásért zajló párharcok első felvonásait tekintve BL-csúcs!

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Sevilla – Leicester City 2–1 (Sarabia 25. perc, J. Correa 62., illetve Vardy 73.)

FC Porto – Juventus 0–2 (Pjaca 72. perc, Dani Alves 74.; kiállítva: Alex Telles 27. perc – Porto).