erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

A kadetteknél is bajnok lett Bodó Benjámin

2013.11.21 - 18:29

Jól kezdődött a Szatmárnémeti Sportklub vívóinak az U17-es bajnoki küzdelmei: a tőrvívóknál a 15 éves Bodó Benjámin bajnok lett, a párbajtőrvívóknál a szintén 15 éves Szép Márton bronzérmet szerzett.

Idei második bajnoki címét gyűjtötte be a Szatmárnémeti Sportklub 15 éves tőrvívója, Bodó Benjámin, aki a bukaresti Floreasca vívócsarnokban zajló kadett korosztályos országos küzdelmekben iskoláztatta a mezőnyt. A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas 15 éves tanítványa öt kapott tussal zárta a csütörtökön a csoportkört, a döntőbe jutásért rendezett asszót pedig 15–4-re nyerte. A fináléban Victor Gheorghénak (Petrolul Ploieşti) is csak nyolc találatot engedett Bodó, így egyéni győztesként állhatott a dobogó legfelső fokára a 17 éven aluliak bajnokságában. A szatmári legény idén már bezsebelt egy egyéni aranyérmet, a 15 évesek bajnokságát nyerte meg. Emellett a korosztályos és a junior csapattal is ob–első lett.

Csapattársai közül a tavalyi ezüstérmes Sebastian Flucuş a hajrát rontotta el a legjobb négy közé jutásért vívott asszóban, és bár végig vezetett Alexandru Georgescu (Steaua) ellen, végül 15–12-re kapott ki, így a 6. helyen zárt. Jól küzdött a 12 éves Pop Edwin is, ő a 9. lett, míg Bartók Alpár a 17. pozícióban zárta az egyéni versenyt, amelyre huszonnyolcan neveztek.

„Ezek a gyerekek saját pénzükön jöttek el a bajnokságra, hogy eredményesen szerepeljenek és érmekkel térjenek haza. Pénteken a csapatversenyt rendezik, akkor is dobogó esélyesek vagyunk” – mondta lapunknak Izsáki, utalva arra, hogy a Sportklub nem tudta biztosítani a bajnoki szereplés költségeit, mivel idő előtt kiürült a kassza.

Kellemes meglepetést okoztak a párbajtőrvívók is Craiován. A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványai közül a 15 éves Szép Márton bronzérmet szerzett a 17 éven aluliak csütörtöki egyéni versenyében. A szatmári srác sérülés miatt nem tudott részt venni a 15 éven aluliak küzdelmében, de csütörtökön  a legjobb nyolc közé jutásért rendezett asszóban legyőzte a korosztály idei bajnokát, Mihai Opreát (LPS Craiova). A negyeddöntőben jó vívással verte 15–14-re Cosmin Epurescut (Steaua), viszont az elődöntőben 15–13-ra kapott ki Adrian Debijától (Bukaresti UNEFS), így a harmadik hellyel kellett beérje. Csapattársai közül Zimán Dávid a nyolcbajutásért rendezett asszót vesztette el, míg Alex Oroiannak, Mácska Ádámnak, Kató Zoltánnak és Szilágyi Balázsnak nem sikerült a legjobb tizenhat közé jutni az 52 fős mezőnyben.

„Kellemes meglepetést okozott Márton, hiszen nagyon erős a mezőny. Reménykedtem benne, hogy valamelyik fiútól kijön az érem. Remélem a pénteki csapatversenyben is sikerül a bravúr” – nyilatkozta Nagy Lehel.

Pénteken mindkét fegyvernemben a csapatküzdelmeket rendezik. Tavaly ezüstérmet szereztek a tőrvívó fiúk, idén is hasonló jó eredményre számítanak az edzők a Bodó, Flucuş, Bartók, Pop négyestől. A párbajtőrvívók tavaly nem vettek részt a férfiak kadett–versenyében, a szakvezetők viszont bíznak abban, hogy a Szép, Mácska, Kató, Szilágyi felállásban csütörtökön sikerül egy jó eredményt elérni. A párbajtőrvívóknál az SK lesz a harmadik kiemelt együttes a tizenkét csapatos mezőnyben.