erős felhőzet
1EUR = 4.97 RON

A kilencedik meccs is kipipálva

2017.11.19 - 17:43

Porchia Green, Andra Mandache és Destiny Williams is dupla-dupla teljesítménnyel járult hozzá a Szatmárnémeti VSK újabb győzelméhez. Vasárnap az elmúlt idény bronzérmesét, a Brassói CSTBv Olimpia együttest győzték le a Both Katalin Sportteremben.

Folytatódik a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának veretlenségi sorozata, miután az idénybeli kilencedik mérkőzésén is jobbnak bizonyult ellenfelénél. Vasárnap délután a tavalyi bronzérmes Brassói CSTBv Olimpia együttese kellett belássa, hogy idén a VSK az egyik bajnokesélyes.

Miután Simona Pop olimpiai bajnok párbajtőrvívó elvégezte az ünnepi kezdő dobást, az első negyedet majdnem végig a vendégek vezettek, utána azonban mégis a szatmáriak akarata érvényesült a pályán. 0–4-nél, az első perc után Marina Sfîrlea triplája jelezte, hogy ezt a meccset sem adja oda ellenfelének a VSK. A 9. percben Porchia Green távoli találatával a vezetést is sikerült átvenni (19–18), a 12. percben pedig Green újabb öt pontja már nyolcat tett a két csapat közé (30–22).

Habár Marina Solopova triplája és Kristina Baltic duplája tizenkét pontos különbséget hozott a VSK javára (40–28), a brassói ellenfél folyamatosan jelezte, hogy nem adták fel a mérkőzést. A 26. percig ugyanis sikerült megfelezni a hátrányukat (53–47), így máris izgalmasabb lett a találkozó. Biljana Pesovic még szorosabbá tehette volna, de a szerb lány távoli kísérlete nem ért célba, így fordulhatott a VSK, és két perc alatt Andra Mandache pontjai, majd Alexandra Uiuiu távoli találata már tizenhármat tett a két csapat közé (60–47). Innen talán az ellenfél is feladhatta a küzdelmet, ugyanis az utolsó tíz percben legfeljebb csak kilenc pontig tudott felzárkózni (65–56).

A szatmári csapat erőnlétileg is jobban állt, így minimális erőfeszítéssel sikerült tisztes távolságra tartani az Olimpiát az eredményjelzőn. A 39. percben Green pontjai beállították a mérkőzés legnagyobb különbségét (83–67), amiből Aiyylah Nicole Handford még faragott kettőt, így 83–69-es végeredménynél szólalt meg a sípszó.

Ezen a találkozón a VSK három játékosa teljesített dupla-duplát: Green, Mandache és (természetesen) Destiny Williams. Viszont, vélhetően, utóbbi kiváló játékának utoljára örülhetett a szatmári közönség. Értesüléseink szerint ugyanis az egyesült államokbeli kosaras visszatér ahhoz a dél-koreai csapathoz, a Shinhan Bankhoz, amelytől ősz elején Szatmárra szerződött. Erről viszont bővebben egy következő cikkben fogunk beszámolni.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló

Szatmárnémeti VSK – Brassói CSTBv Olimpia 83–69 (19:20, 29:16, 14:13, 21:20).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (21/6/14), Sfîrlea (10/0/0), Williams (11/10/2), Mandache (15/10/6), Solopova (10/8/5), Lazăr, Uiuiu (9/1/1), Kádár, Baltic (12/5/2). Vezetőedző: Marius Dobă.

Olimpia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Pesovic (5/3/7), Irimia (2/1/2), Handford (30/6/2), Al-Ash’Hab (0/0/3), Higgins (4/3/1), Dumitrache, Moraru (5/3/0), A. Pop, Durett (18/4/2), Kazlauskaite (5/4/2). Vezetőedző: Dan Calancea.