2024. 04 19.
4 °C

A Kolozsvári CFR a bajnok!

2012.05.19 - 15:04

A Kolozsvári CFR 3-2 arányban győzött a Kolozsvári U vendégeként a 31. fordulóból elhalasztott bajnokin, ezzel harmadik alkalommal nyerte meg a labdarúgó I. Ligát.

Történelme során harmadik alkalommal, 2008 és 2010 után ismét bajnok lett a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata. Ioan Andone edző legénysége a városi rivális, az Universitatea pályáján nyerte meg a pontvadászatot péntek este, a 31. fordulóból elhalasztott erdélyi rangadón.

Mint ismeretes, az elmúlt héten a 27. percben félbeszakadt a mérkőzés, ugyanis Alexandru Tudor bíró úgy gondolta, nincsenek megfelelő biztonságba a csapatok, hogy megrendezzék a meccset, mivel előzőleg a kiállított Cadút megütötték a játékoskijárón a házigazda U alkalmazottai. A Román Labdarúgó Liga (LPF) úgy döntött, újra kell játszani a mérkőzést, viszont a határozatot megóvták a CFR vezetői a Sportdöntőbíróságon (CAS). A lausanne-i igazságszolgáltatók is helyeselték a LPF döntését, ezért elvetették a fellebbezést, így pénteken le kellett játszani a találkozót.

Egy kiegyenlített első félidő derekán Cristescu a 29. percben vezetést szerez a házigazdáknak. Az „egyetemistákkal” együtt örültek a Steaua és a FC Vaslui szurkolói is, ugyanis egy U győzelem esetén az utolsó etapban dőlt volna el a bajnoki cím sorsa úgy, hogy a fővárosiaknak és a moldovaiaknak is lett volna esélyük a végső sikerre. Ezért a Steaua – amely vasárnap a CFR pályáján játszik – már pénteken Kolozsvárra utazott, és az együttes hivatalosságai az U vendégpáholyában foglalt helyet. Gigi Becali klubtulajdonos és MM Stoica menedzser valószínűleg már járták az örömtáncot és pezsgőt is bontottak a 47. percben, amikor Cristescu ismét bevette Beto kapuját. A CFR szurkolóiban meghűlt a vér is, amikor látták az eredményjelzőt: 2-0. Viszont a következő helyzetnél emberhátrányba kerültek a házigazdák, mivel Adrian Cristea a második sárga után a piros lapot is megkapta. A „vasutas”-nyomást nehezen tudta féken tartani a megfogyatkozott „egyetemista” sereg, és Mureşan szabadrúgásból szerzett bombagóljával máris feléledtek a remények. Az edzőként még kezdőnek számító Claudiu Niculescu elfelejtette átszervezni a sorokat, míg Andone azonnal rendre utasította az emberelőnybe játszó legénységét. Így történhetett, hogy a 67. percben mattot kapott az U védelme, hiszen Sougou egyenlített.

Egy perccel a rendes játékidő vége előtt Kapetanos szépségdíjas esése miatt a horvát bíró, Ante Mucsevilovics 11-est ítélt, és a pontrúgáshoz Cadú állt oda. Gyakorlatilag ugyanaz volt a felállás, mint az elmúlt héten, mielőtt véget ért a meccs. Akkor is egy vitatható büntetőítélet után Cadú vette be Bornescu kapuját, és azt a találatot az U szurkolói előtt ünnepelte a portugál. Péntek este is betalált a hátvéd, most viszont csapattársaival ünnepeltette magát, és Bornescu is beismerte, hogy vert helyzetbe volt. 2-3-as állást mutat az eredményjelző, és a Steaua, illetve a Vaslui szurkolói lenyugodva ültek vissza helyeikre, és néztek maguk elé, érthetetlenül. A négy perc hosszabbításban sem változott semmit, az utolsó sípszó után pedig kezdődhetett a CFR ünneplése az újonnan épített Cluj Arénában.

Ezen a hétvégén az utolsó bajnoki forduló rendezik. A CFR hazai pályán játszik a Steaua ellen. A fővárosiak még bíznak a BL-selejtezőt érő 2. hely megszerzésében, ehhez viszont győzniük kell a Gépész utcai stadionban, míg a FC Vaslui hazai pályán kell hibázzon az U elleni meccsen.

Kolozsvári U – Kolozsvári CFR 2-3. Gólszerzők: Cristescu (29. perc, 47.), illetve Mureşan (50.), Sougou (67.), Cadu (89., 11-esből). Kiállítva: Adrian Cristea (48. - Kolozsvári U).