×
2024. 03 29.

A Liverpool nyerte a Szuperkupát

2019.08.15 - 03:57

Tizenegyesekkel a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool nyerte meg a labdarúgó Európai Szuperkupát 2019-ben Isztambulban, 120 percnyi játékot követően 2–2-re végzett az Európa Liga-győztes Chelsea ellen, majd a szétlövést megnyerte.

A Pool mind az öt tizenegyesét belőtte, a túloldalon pedig az utolsóként érkező Tammy Abraham hibázott. Az edzőként 800. mérkőzését vívó Jürgen Klopp ismét történelmet írt: az első német edző lett, aki magasba emelheti a trófeát. Ez az LFC negyedik európai Szuperkupája, csak a Barcelona és a Milan jutott többig (5-5).

A mérkőzést egy hölgy vezette, a francia Stéphanie Frappart, remekül, magabiztosan, nagyobb hiba nélkül (egy mérkőzés eleji véleményes kezezést a VAR-bizottság nem minősített vizsgálatra érdemesnek), két partjelzőjével, a francia Manuela Nicolosival és az ír Michelle O'Neill-lel együtt.

Európai Szuperkupa

Liverpool – Chelsea 2–2 – 11-esekkel 5–4 (Mané 48., 95., illetve Giroud 36., Jorginho 101. – 11-esből).