kevés felhő

A Lokitól kapott ki az Olimpia

2017.07.20 - 12:21

Két francia játékos, a 22 éves középpályás Ben Khalifa Chehyn és a 24 éves csatár, Lusamba Olivier Christophe lehetnek az Olimpia újoncai, amennyiben megfelelnek az orvosi vizsgálatokon is.

Első olyan nyári felkészülési mérkőzését játszotta a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, amelyen komolyabb ellenfele volt. A Brassó megyei negyedosztályos és ificsapatok, majd a kézdivásárhelyi harmadik vonalbeli együttes után a magyar élvonal egyik meghatározó csapata volt Selymes Tibor vezetőedző legénységének az ellenfele. A Debreceni VSC szerda késő délután azok a labdarúgók léptette pályára, akik a Mezőkövesd elleni NB I-es nyitányon nem, vagy csak keveset játszottak. Így is egy erős kezdősort állítottak fel: Szabados –Bényei, Szilvási, Kinyik, Barna, Varga K., Csősz, Tisza, Bíró , Nagy K., Vidmar. A szünet után pedig Kovács P. – Újvárosi, Soltész, Balogh K., Molnár M., Kusnyír, Szutor, Stampf, Zsóri és Mengolo álltak fel.

A sárga-kék Dascălu – Achim, Hlinca, Cr. Munteanu, Brata, Tasic, Cocian, Demba, Lukacs, V. Pop, Mbwia kezdő tizeneggyel álltal fel, majd pályára léptek Florin Mutean, Duruş, Mureşan, Bura, Rus, Villand, Nemeş, Bogdan Mihalca, Ionuţ Copaci, Lusamba Olivier Christophe és Ben Khalifa Chehyn. Utóbbi kettő a francia negyedosztályból érkezett: a 22 éves Ben Khalifa bal oldali középpályás, a 24 éves Lusamba pedig csatár poszton játszott, és meggyőzték Selymest. Amennyiben az orvosi vizsgálatok után is megfelelnek, aláírhatják a szerződést az Olimpiával.

A szerdai találkozó első háromnegyed órájában többet birtokolta a DVSC a labdát, de inkább mezőnyjáték folyt, kevés lehetőség alakult ki a kapuk előtt, a nagy hőségben nem volt könnyű dolga a két csapatnak. A 42. percben aztán vezetést szerzett a Loki: Tisza Tibor indította Bényei Balázst, aki jobb oldalon előre tört, majd középre passzolt, Mihai Vidmar pedig a hálóba lőtt (1–0).

A második játékrészben is inkább a küzdelem dominált, de azért akadt néhány szép lehetőség, gól viszont nem született, így az Olimpia elszenvedte első vereségét is a felkészülés során.

„Függetlenül attól, hogy ez egy barátságos mérkőzés volt, a vereségnek nem örülök — nyilatkozta lapunknak Selymes Tibor. — De a felkészülés közepén vagyunk, ők már bajnokságban vannak. Szerintem a kispadja is erős Lokinak. A mi játékunkat illetően vannak dolgok, amik nem tetszettek. Még van mit dolgozni. Még midig egy tempóban szaladunk, gyorsítani kell a játékon. Remélem, két héten belül sikerül elréni azt, hogy a csapat azt játsszon, amit elvárok tőlük” — tette hozzá.

Augusztus 5-én kezdődik a bajnoki idény, a versenyprogramot jövő kedden sorsolja ki a Román Labdarúgó-szövetség. Addig még legalább három felkészülési mérkőzést fog játszani az Olimpia: Vasárnap, romániai idő szerint 18 órától Kisvárdán, a magyar másodosztályban szereplő csapattal fognak mérkőzni a szatmáriak, jövő szerdán 18 órától pedig első meccsét játssza idehaza a sárga-kék alakulat, a harmadosztályos Cigánd SE lesz az ellenfél a 18 óarkor kezdődő találkozón. Ezt a találkozót valószínűleg az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban fogják rendezni. A csapat bemutatótalálkozóját jövő szombatra tervezi az Olimpia szakmai stábja és a klub vezetősége, viszont még nem lehet tudni, ki lesz az ellenfél a barátságos mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzésen

Debreceni VSC – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–0 (Vidmar 42. perc).

DVSC: Szabados (Kovács P., 46.) – Bényei (Újvárosi, 70.), Szilvási (Soltész, 70.), Kinyik, Barna (Balogh K., 46.), Varga K. (Molnár M., 70.), Csősz (Kusnyír, 46.), Tisza (Szutor, 70.), Bíró (Stampf, 70.), Nagy K. (Zsóri, 70.), Vidmar (Mengolo, 46.).

Olimpia: Dascălu (Fl. Munteanu, 46.) – Achim (Duruş, 50.), Hlinca (Mureşan, 46.), Cr. Munteanu (Copaci, 46.), Brata (Bura, 70.), Tasic (Rus, 55.), Cocian (Villand, 55.), Demba (Lusamba, 46.), Lukacs (Mihalca, 35.), V. Pop (Nemeş, 67.), Mbwia (Ben Khalifa, 46.).

Fotó: dvsc.hu