×
2024. 04 26.

A magyarok már nem küzdhetnek éremért, élnek a román remények

2016.12.12 - 08:09

A magyar válogatott 29–21-re kikapott a világbajnoki bronzérmes román csapattól a svédországi női kézilabda Európa–bajnokság középdöntőjében, vasárnap.

A helsingborgi mérkőzés Kovács Anna találatával indult, ám a románok gyorsan magukhoz vették a vezetést, és a 12. perc végére 7–4-es előnyre tettek szert, hét perccel később pedig már 11–6-os román előnyt mutatott az eredményjelző, és bár a lehetőség megvolt a három találatra zárkózásra, a különbség végül tovább nőtt: másfél perccel a szünet előtt már 15–8-ra vezetett az ellenfél.

A fordulást követően szétesett a magyarok játéka, a sorozatos hibákat kihasználó román együttes 18–9-re növelte előnyét, amiből a magyar lányok csak egyet tudtak faragni (29–21).

„Könnyű lenne azt mondani, hogy nem volt jó napunk, de nem akarok ezzel takarózni, mint ahogy azzal sem foglalkozom, hogy mostanra egy komplett kezdőre való játékos esett ki. Akik itt vannak, azok is jó játékosok — mondta a találkozó után Kim Ramussen. — Egyszerűen nem azt csináltuk, amit kellett volna!”

A románokat irányító Ambros Martín szerint nem reális a végeredmény, alapesetben nincs ekkora különbség a két csapat között. „Nagyon jól játszottunk. Nem tudom igazán az okát, de a csapat meccsről meccsre jobban játszik az irányításom alatt. Nem volt rajtunk nyomás, ez sokat jelentett. A meccs során nem éreztem semmi különöset, próbáltam kizárni, ki az ellenfél, de a találkozó előtt kicsit kellemetlenül éreztem magamat — jegyezte meg a szakvezető, aki az év első felében Elek Gáborral közösen még a magyar csapat élén dolgozott. — Nem számítottam arra, hogy Magyarország ilyen összezavarodott lesz. Tegyük hozzá, hogy nagy problémát jelentett nekik a sok sérült. Ez az eredmény nem reális, elvégre nagyon sokan nem álltak a kapitány rendelkezésére sérülés miatt” — értékelt Ambros Martín.

A két együttes korábban 95 alkalommal mérkőzött meg egymással, eddigi összecsapásaikon 54 magyar siker mellett 9 döntetlen és 32 román győzelem született. Legutóbb november 27-én, Kolozsváron találkoztak, ahol a Kárpát Kupa fináléjában Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese 29–24-re legyőzte a házigazdát.

Vasárnap a másik helsinborgi mérkőzésen Norvégia 22–20-ra legyőzte Dániát, ezzel eldőlt, hogy a Magyarok már nem juthatnak a legjobb négy közé.

Női kézilabda Európa–bajnokság, Svédország, középdöntő, 2. csoport (Helsingborg), 1. forduló

Románia – Magyarország 29–21 (15–9)

Csehország – Oroszország 24–26

Dánia – Norvégia 20–22.