×
2024. 04 25.

A Manchester United verte a kolozsvári vasutasokat

2012.10.03 - 15:20

A kolozsvári dr. Constantin Rădulescu Stadionban aratta századik BL-sikerét a Manchester United labdarúgócsapata. A legrangosabb európai kupasorozatban a házigazda Kolozsvári CFR az első negyed óra után vezetett, végül 2–1-re kikapott.

Nem tudott csodát tenni a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, és legyőzöttként volt kénytelen elhagynia a pályát kedd este, a Manchester United elleni kolozsvári találkozó végén.

A „vasutasok” harminc percig hihettek abban a bizonyos csodában, ugyanis az angol fölény ellenére, Pantelis Kapetanosz már a 15. percben vezetéshez juttatta a házigazdákat: a szenegáli Sougou sprintelt a labdával jobb oldalon, majd az alapvonalról visszagurított a görög csatárnak, aki egy laza bokamozdulattal De Gea kapujába küldte a labdát. Negyed órával később azonban megtört a CFR védelme a manchesteri nyomás hatására: Rooney bal oldalról ívelt szabadrúgásánál elaludtak a védők, Van Persie pedig fejjel emelte tovább a lasztit a kapujából értelmetlenül kimozduló Felgueiras fölött. Ekkor a kolozsváriak leggyorsabb középpályásuk, Sougou nélkül játszottak, ugyanis a szenegáli megsérült, ezért Ioan Andone edző korai cserére kényszerült.

Fordulás után sem változott a játék képe, és az angolok korán vezetéshez jutottak: Rooney ezúttal jobb oldalról szolgálta ki holland csapattársát, Van Persie pedig a kapuba pörgetett a portugál kapus mellett. A CFR a hosszabbítás perceiben egyenlíthetett volna, azonban Bastos közeli fejesét De Gea szögletre mentett.

Maradt a vendégsiker, a Manchester Unitednek pedig ez volt történelme 100. BL-sikere, az örökranglistán beérve a Real Madrid együttest.

„A góltól eltekintve nagyon jól védekeztünk. De Gea a hajrában remekül védett, örülök a győzelemnek, hiszen idegenben soha nem könnyű nyerni” – mondta a mérkőzés után Sir Alex Fergusson.

Andone szerint mindkét kapott gólnál hibáztak a fizikálisan jobb állapotban lévő angolok ellen, továbbá sajnálja, hogy egygólos előnyük birtokában nem azt játszották, amit ilyen helyzetben kellett volna.

A H jelzésű csoport másik mérkőzésén a portugál Sporting Braga kisebb meglepetésre pontokkal térhetett haza Törökországból, miután Rúben Micael és Alan találataival 2–0-ra győztek a Galatasaray otthonában.

Az est meglepetését azonban a BATE Boriszov szolgáltatta: a fehérorosz együttes 3–1-re verte a tavalyi döntős Bayern Münchent.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E csoport: Juventus – Sahtar Donyeck 1–1 (Bonucci 25., illetve Alex Teixeira 23.), Nordsjaelland – Chelsea 0–4 (Mata 33., 82., David Luiz 79., Ramires 89.). A csoport állása: 1. Chelsea 4 pont (6–2), 2. Sahtar 4 (3–1), 3. Juventus 2, 4. Nordsjaelland 0.

F csoport: BATE Boriszov – Bayern München 3–1 (Pavlov 23. perc, Rogyionov 78., Bressan 90+5., illetve Ribéry 90+1.), Valencia – Lille 2–0 (Jonas 38., 75.). A csoport állása: 1. BATE 6 pont, 2. Bayern 3 (3–4), 3. Valencia 3 (3–2), 4. Lille 0.

G csoport: Benfica – FC Barcelona 0–2 (A. Sánchez 6. perc, Fabregas 56.), Szpartak Moszkva – Celtic Glasgow 2–3 (Emenike 41., 48., illetve Hooper 12., D. Kombarov 71. – öngól, Szamarasz 90.). A csoport állása: 1. Barcelona 6, 2. Celtic 4, 3. Benfica 1, 4. Szpartak 0.

H csoport: Kolozsvári CFR – Manchester United 1–2 (Kapetanosz 14. perc, illetve Van Persie 29., 49.), Galarasaray – Sporting Braga 0–2 (Rúben Micael 27., Alan 90+4.). A csoport állása: 1. Manchester 6 pont, 2. CFR 3 (3–2), 3. Braga 3 (2–2), 4. Galatasaray 0.