szórványos felhőzet
Vidék

A második félidő meghozta a három pontot

2018.10.13 - 19:58

Őrzi hazai veretlenségét a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata miután szombaton 2–0-ra győzte le a vendég AFC Székelyudvarhelyt.

A mérkőzés Székely Krisztián ívelt fejesével kezdődött, de a labda a háló fölött csapódott le, majd túloldalt Locotuș Miklós dolgoztatta meg Florin Görbét. Mészáros Alpár vezetőedző legényei maradtak elöl, hátul pedig jól zártak, így a tasnádi alakulat csak ritkán jutott az ellenfél kapuja elé.

Robert Bolozan, Csifó István, Vékás Barna hagytak ki hatalmas ziccereket, sőt utóbbi lábában a vezető találat is benne maradt, miután ajtó-ablak helyzetből Görbe védett nagyott. Vékás egyszer betalált, de leshelyzet miatt érvénytelenítették a találatát.

Hasonló okból Vincze Dávid gólja sem került be a jegyzőkönyve a találkozó 55. percében. Ekkor ugyanis már a tasnádi alakulat irányított. A szünet után nagyot változott a meccs képe, Székely Krisztián, Raul Stanciu és Angelo Cocian körbelőtték Cristian Tudose kapuját, és egyre érett az Unirea gólja.

Erre a 68. percig kellett várni, amikor Székely remek jobb oldali ívelésére a csereként beállt Raul Silaghi érkezett a hosszúra, és fejelt közelről a kapuba (1–0). A szintén csereként beálló Adrian Ciul öt perccel később kettőre növelhette volna az előnyt, de ziccerből kevéssel a kapu mellé lőtte a lasztit.

Viszont tíz perccel később remek labdával szolgálta ki csapattársát: jobb oldalon futott fel Ciul, majd középre adta a szabadon érkező Székely elé, a 20 éves szatmári srác pedig onnan nem hibázhatott, laposan a kapuba lőtt (2–0).

Ezzel a sikerrel a tasnádiak feljöttek az 5. csoport táblázatának az 6. helyére.

Mestermérleg

„Nehéz meccs volt. De szerencsére túlléptünk a nehéz pillanatokon és nyertünk. Az első félidőben nem volt kellő összpontosítás az ellenfél kapuja előtt. Igaz, volt egy kis szerencsénk is, hogy nem kaptunk gólt az első félidőben, de szerintem a második félidőben felülemelkedtünk ellenfelünkön. Gratulálok a fiúknak, hogy sikerült túltenniük magukat a múlt heti, dési kudarcon, és ma nyerni tudtak. Most látjuk, hogy egy jó harmadosztályos csapat állt össze Tasnádon” — nyilatkozta a találkozó után Cristian Popa, az Unirea edzője.

„Nagyon jó első félidőnk volt, sok helyzetet kidolgoztunk, de egyiket sem rúgtuk be. Legalább 2–0-ra kellett volna vezessünk a szünetben, de pont fordítva sült el. Ha nem értékesíted a lehetőségeidet, nem tudsz meccset nyerni. Idegenben nem fér bele, hogy ennyi ziccerből ne szerezzünk gólt. Ez a csapat mostani helyzete, ennyit tudunk” – összegzett Mészáros Alpár a székelyudvarhelyi klub honlapjának.