Emma
12 °C

A második helyen az Olimpia szatellitcsapata

2014.11.24 - 10:13

Román Kupa megyei selejtező–mérkőzéseket, illetve korábbi fordulókból elhalasztott bajnoki találkozókat játszottak az elmúlt hétvégén.

A kupasorozat meglepetései a Gencsi SE, a Szatmárhegyi Viitorul és a Bábcai Voinţa voltak, akik elitligás együtteseket búcsúztattak a harmadik selejtezőfordulóban. A tasnádszántói meccsen 6–6 volt az eredmény kilencven perc után, majd a fél órás ráadásban még hat gól született, ebből négyet rúgott a vendég bélteki alakulat, így továbbjutott.

Ugyanakkor pótoltak az elitligában is. A Szatmárnémeti Olimpia II 2–1-re győzött Kálmándon, így megelőzte egy ponttal a Luceafărul Decebal együttest, így a 2. helyen áll.

A negyedosztályban a börvelyiek 2–0-ra nyertek, ezzel megerősítették a B–csportban az 5. helyüket, míg a csomaköziek maradnak a 8. pozícióban.

Labdarúgó Román Kupa, megyei selejtező, 3. forduló (a győztes csapat továbbjutott)

Gencsi SE – Kaplonyi Fortuna 5–3

Szatmárhegyi Viitorul – Erdődi Cetate 4–2

Bábcai Voinţa – Tasnádi Unirea 6–3

Sárközújlaki SE – Batizi Sportul 1–3

Pálfalvai Unirea – Óvári Someşul 0–6

Tasnádszántói Vulturii – Bélteki Ştiinţa 8–10 (hosszabbítás után)

Mezőpetri Victoria – Luceafărul Decebal 1–4

Mezőfényi Fröhlich – Vetési Viitorul 0–1.