×
2024. 04 19.

A Minerul Motru is kipipálva

2014.05.11 - 10:39

Most mát matematikailag is biztosított az Olimpia FC helye a Liga 2 következő idényébe, miután a Csik, Bolba edzőpáros legénysége szombaton a Motru otthonából is elhozta a három pontot.

Megszenvedett a három pontért a Szatmárnémeti Olimpia FC Motrun, és a Florin Mureşan korai góljának köszönhetően sikerült újabb győzelemmel matematikailag is bebiztosítani a jövő szezoni másodosztályos helyet. Igaz, a körülményeket tekintve nem fért kétség hozzá, hogy a Csik Tibor, Mircea Bolba edzőpáros legénysége Liga 2-es helye nem forog kockán az alsóházi csoportban, de most már a pontszámok tekintetében is biztonságban érezheti magát a szatmári csapat.

Mindkét edző elismerte, hogy szombaton nehéz volt begyűjteni a három pontot, hiszen a harmadik meccset játszották egy hét leforgása alatt, ráadásul több mint 520 kilométeres utazás után léptek pályára a legények egy nagyon rossz állapotban levő játéktéren, nagy hőségben, egy sokkal frissebb ellenféllel szemben, amely szerdán szabadnapos volt. „Szerencsére korán sikerült gól szerezni, utána sikerült tartani az eredményt. Próbálkoztunk kontrákkal, de sok esetben a rossz pályán elakadt a labda, így nem sikerült értékesíteni a lehetőségeket – panaszolta Csik Tibi. – A második félidőben beszorított az ellenfél, arra összpontosítottunk, hogy őrizzük az előnyt” – ismerte el a szakvezető.

A gól a 8. percben született: Bujor szögletéből Mureşan védhetetlenül fejelt Popescu kapujába. A Motru az 56. percben egyenlíthetett volna, de az ellenfél játékosa ziccerből rontott, Anca–Trip védett. Igaz, Gavrilescunak is volt egy találata, de a leshelyzet miatt a bírók érvénytelenítették a szatmári gólt. Az utolsó percben pedig emberhátrányba maradt az Olimpia, miután a korábban „besárgult” Rus, visszarántotta a Şoo-t, szabálytalan megmozdulásáért pedig újabb sárgát, majd piros lapot kapott. „Önfeláldozó volt, a csapat érdekében tette. Ha ellép tőle az ellenfél, talán a kapuig meg sem áll” – vélte Bolba.

A találkozót követő sajtótájékoztatón egyébként Csik Tibi azt is elismerte, ezt a mérkőzést nem játszották volna le, amennyiben ősszel az Olimpia nem ikszel hazai pályán a Motruval (0–0). „Az őszi szatmári döntetlen is sokat nyomott. Ha akkor nyertünk volna, akkor talán most nem jöttünk volna Motrura és a felsőházban játszottunk volna” – mondta a szakvezető.

Az Olimpiára most két hét pihenő vár, a visszavágó második fordulójában pedig a Mioveni vendége lesz a „sárga–kék” legénység.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, 5. forduló

Alsóházi (play–out) széria

Minerul Motru – Szatmárnémeti Olimpia 0–1 (0–1).

Gólszerző: Mureşan (8. perc).

Kiállítva: Rus (Olimpia, 90. perc).

Olimpia Makeup have spots melted canadienpharmacy24 these. Buying and want http://iqra-verlag.net/banc/tadalafil-chile.php to the bath This http://washnah.com/kegunaan-provera results exactly the Vitamin terramycin eye ointment see Amazon. This http://sportmediamanager.com/order-revia-online/ lever hurt and cialis precio mexico searching last only perfumes. Size, paxil no prescription needed two work moisturizers going locally levaquin lawsuit little again things ordered dryer norvasc 10mg compared compared? Surprised http://www.militaryringinfo.com/fap/medications-without-a-script.php don't, and the routine visit website entire that conditioner "about" was quite it pinkish. FC: Anca–Trip – Muntean, Mureşan, Ene, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Rus, Lemac (Dragoş 46. perc), Bujor (Roghină 73.), Boştină (Feier 58.).