×
2024. 04 27.
Szombat
Zita
9 °C
kevés felhő
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.64 RON
100HUF = 1.27 RON
Vidék

A minőségi hangszeres oktatásért fáradozik a karmester

2017.07.01 - 12:00
Megosztás:
A minőségi hangszeres oktatásért fáradozik a karmester

Szabadidejében a gyermekek minőségi hangszeres oktatásáért fáradozik a csomaközi származású, Budapesten dolgozó Hermann Szabolcs karmester. Lezárult a zenei tábor harmadik kiadása.

Remek hangulatban zajlott a Csomaközi Nyári Zenei Tábor a mezőfényi vadászkastélyban. Tegnap este zárókoncerttel kedveskedtek a közönségnek. A szünet csak augusztus végéig tart, akkor ugyanis a rézhangszeresek, vonósok és ütőhangszeresek táboroznak a Csomaközi Nyári Zenei Táborban, az a tábor már telt házas lesz, 25 fiatal jelentkezett, s ezzel be is teltek a helyek. Hermann Szabolcsot, a táborokat szervező Hermann Musik Egyesület vezetőjét kérdeztük az idei táborokról.

„A harmadik Csomaközi Nyári Zenei Tábor zajlott ezen a héten, mely június 26-án kezdődött és ma ér véget. 15 gyerek volt a táborban, akikhez hat oktató társult. Klarinét, szaxofon, orgona, zongora, furulya — ezeken a hangszereken gyakoroltak a gyerekek, akik számára nem volt ismeretlen a választott hangszerük, hiszen jelentkezési feltétel volt, hogy legalább egy éve foglalkozzon már hangszeres zenetanulással a táborozó. A tábor helyszínéül a mezőfényi vadászkastély szolgált. A gyermekeket minden nap innen szállítottuk be Csomaközre, ahol különböző helyszíneken zajlottak a foglalkozások” — mondta a karmester, főszervező.

„Az oktatóink Budapestről és Debrecenből érkeztek. Mindegyikük diplomás, zeneakadémiát végzett szakember. A hangszeres oktatás mellett kóruspróbák is vannak, valamint a gyermekek lelki nevelésére is igyekszünk figyelni, a délutáni játékórák mellett kiscsoportos foglalkozások is zajlanak, amelyek az érzelmi intelligencia fejlesztését célozzák, szintén szakemberrel való együttműködésben. A táborozó gyermekek Nagykárolyból, Nagybányáról, Szatmárnémetiből érkeztek, de vannak, akik Magyarországról jöttek hozzánk. Bár a létszám korlátozott volt, maradtak betöltetlen helyek, s ennek valószínűleg az az oka, hogy magasabb volt a tábor díja a korábbi évekhez képest. Idén szerettünk volna jobb körülményeket biztosítani, s a vadászkastély ideális helyszínnek bizonyul. Viszont a gyermekeket innen a foglalkozások helyszínére kellett naponta szállítanunk, s ez lendített a költségeken. Bár most is vannak támogatóink, illetve ígéreteket is kaptunk további támogatásra, a jövőben ezek mellett pályázati pénzeket is szeretnénk a táborunk megszervezésére fordítani” — mondta Hermann Szabolcs, a rendezvényt lebonyolító Hermann Musik Egyesület vezetője.

„Igyekszünk minél nagyobb hangsúlyt fektetni a népdalokra is, valamint arra, hogy a zene elemeit a magyar népdalokon keresztül is elsajátítsuk. Azt szeretnénk megmutatni, hogy egy hangköz vagy egy zenei elem hogyan fogható meg. Nem világi énekeken keresztül szeretnénk ezt tenni, hanem a magyar népzene révén. A magyarországi gyermekeknek a Kodály-módszerrel oktatjuk, míg az itthoniaknak az itteni módszer szerint, hogy ne keverjük őket össze, viszont minden résztvevő számára szeretnénk érthetővé tenni a Kodály-módszer gyakorlati hasznát. Zeneelméleti képzés is van a tábor minden napján, míg este foglalkozásokat szervezünk, de előtte van még egy óra, amikor az aznap tanultakat ismételhetik át a táborozók. Egy hét alatt nem lehet csodát tenni, de hiszünk abban, hogy komoly előrelépés érhető el, amennyiben a gyermek ténylegesen odafigyel azokra az apró trükkökre, megszívlelendő tanácsokra, amit az oktatójától kap. A technikákat is igyekszünk fejleszteni, s reméljük a táborozóink is úgy érezték, hogy tartalmasan, hasznosan telt az együtt töltött idő és a következő táborokra is szívesen eljönnek majd” — mondta Hermann Szabolcs.