enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.68 RON

A motor is készen áll a Dakar-ralira

2014.10.27 - 20:32

Hétszeres enduro– és endurokrossz–bajnokként készül december közepéig a 2015-ös dél–amerikai Dakar–ralira Románia kétszeres legjobb motorversenyzője, a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel.

Véget ért a terepmotorosok hazai szezonja, a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel pedig újabb két aranyéremmel zárta az évet: az endurokrossz és az enduro versenyszámban is a hetedik bajnoki címét szerezte meg. Ezzel a szakág legeredményesebb sportolója Romániában, így ismét pályázhat az ország legjobb motorversenyző címére, amelyet eddig már két alkalommal kiérdemelt a Román Motoros Szövetségtől.

Idén is az endurokrossz idény volt a hosszabb: a hét fordulóból – az A–osztályban – Mani ötöt megnyert, az utolsó előtti etapon, Barcarozsnyón a második lett, míg Borossebesen nem állt rajthoz. Mindezek ellenére 175 pontot gyűjtött be, hatvaneggyel többet mint a második helyen záró szászmedgyesi Szakács Róbert.

A három fordulós enduro–bajnokság E3-as géposztályát Mani 122 ponttal nyerte meg, a második helyen záró székelyudvarhelyi Józsa Norbert Levente 90 pontot gyűjtött. Ugyanitt, az E2-es géposztályban a szatmárnémeti Szilveszter Márton (Marci) bajnoki ezüstérmet szerzett. Csapatban Mani és Marci második lett.

Gyenes Mani mindezek ellenére nem pihen, hiszen folytatja a felkészülést a január elején rajtoló Dakar–ralira. Az elmúlt hétvégén Bukarestben a főtámogatója, az Autonet által rendezett Mobility Show-n először láthatta a közönség a Dakar–rali–motorját, az átépített 2012-es 450 köbcentis KTM-et. Emellett erőnléti edzéseket végez, és ha az időjárás engedi, akkor a környéken motorozik. December elején Hollandiában, Frans Verhoevennel, a négyszeres Dakar–szakaszgyőztessel fog edzeni. „December közepéig leszek edzésbe, majd egy kicsit pihenek, mert karácsony után utazok Argentínába” – mondta lapunknak Mani, aki november 20-án Brassóból küldi a motorkerékpárját a franciaországi Le Havre-ba, ahonnan egy hajóval viszik a szervezők az összes versenygépet Buenos Airesbe.