2024. 04 27.
6 °C

A négy topliga adja a BL-negyeddöntő mezőnyét

2018.03.15 - 04:05

Lionel Messi, a Barcelona argentin játékosa szerda este, a Chelsea elleni 3–0-s hazai győztes meccsen megszerezte pályafutása századik találatát a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Lionel Messi főszereplésével a Barcelona 3–0-verte odahaza a Chelsea-t a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, és ezzel az idegenbeli döntetlen után kényelmesen továbbjutott a helyzeteket rontó, kétszer kapufáig jutó vendégek ellen. A duplázó Messi egy gólpasszt is kiosztott, de nem ezért marad számára feledhetetlen a mérkőzés: előbb megszerezte karrierje leggyorsabb találatát, majd a BL-ben a 100. gólját is.

„Nagyon erős a Chelsea, játékosai igazi csapatot alkotnak, és rendkívüli labdarúgói vannak, azaz tudtuk, hogy nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást — nyilatkozta a Barcelona vezetőedzője, Ernesto Valverde. — Meg is mutatták, hogy mennyire jól futballoznak, ez volt az idény egyik legkeményebb mérkőzése számunkra.”

„Ebben a párharcban nagyon balszerencsések voltunk, két mérkőzésen négy kapufát lőttünk — mondta a Chelsea olasz menedzsere, Antonio Conte. — Mindig akkor rúgtak gólt, amikor éppen a legjobban ment nekünk. Sok gólhelyzetet teremtettünk, de ezeket nem váltottuk gólra. Játékosaim dicséretet érdemelnek, büszke vagyok rájuk, mindent beleadtak a visszavágón is, nem érdemeltünk három nullás vereséget.”

A játéknap másik mérkőzésén a Bayern München 3–1-re legyőzte a Besiktast Isztambulban és 8–1-es összesítéssel jutott a negyeddöntőbe.

Ezzel egyedi helyzet alakult ki a BL-ben, ugyanis először történik meg a Bajnokok Ligája 1992 óta íródó történetében, hogy csak spanyol, angol, olasz és német klubok, azaz a mai értelemben vett négy legerősebb topliga csapatai alkotják a legjobb nyolc csapat mezőnyét. Továbbjutott a Barcelona, a Real Madrid, a Sevilla, a Liverpool, a Manchester City, az AS Roma, a Juventus és a Bayern München.

A negyeddöntő sorsolását pénteken 13 órakor tartják. A sorozat ezen szakaszában már nincs korlátozás és kiemelés, vagyis bármely csapat összekerülhet bármelyikkel.

A negyeddöntő első mérkőzéseit április 3-án és 4-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Barcelona – Chelsea 3–0 (Messi 3. perc, 63., O. Dembélé 20.); továbbjutott: a Barcelona 4–1-es összesítéssel.

Besiktas – Bayern München (német) 1–3 (Vágner Love 59. perc, illetve Thiago Alcántara 18., Gökhan Gönül 46. – öngól, S. Wagner 84.); továbbjutott: a Bayern, 8–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.