×
2024. 04 26.

A ráadásban vesztek oda a pontok

2016.11.27 - 21:02

Vasárnap az öt perces hosszabbításban elvesztette a kolozsváriak elleni mérkőzést a VSK, szerdán 18 órától pedig újabb hazai találkozó vár a szatmáriakra: a marosvásárhelyiek érkeznek.

Osztózott a Szatmárnémeti VSK és a vendég Kolozsvári Universitatea a vasárnap esti bajnoki mérkőzés egy-egy félidején, ezért a ráadás öt percben dőlt el a győztes sorsa. Sajnos ezúttal nem az ellenfél vitte a két pontot.

Jose Araujo vezetőedző tanítványainak ez az idénybeli harmadik mérkőzése, amely a ráadás öt percben dől el. Az ezt megelőző fordulóban Aradon, az ICIM-től kapott ki két ponttal a hosszabbítás után, az ezt megelőző legutóbbi hazai meccsen pedig a CSBT Alexandria együttest verte a VSK nyolc ponttal.

Az erőviszonyok tekintetében várható volt a kolozsvári siker, viszont a pályán nyújtott teljesítmény alapján igazságtalannak mondható a vasárnapi vendéggyőzelem. Az „ismerkedős” kezdés után a második percben a szerb válogatott Baltic szerezte a meccs első pontjait (2–0), majd az ezt követő szoros három perc után Laza Enikő szabaddobásaival a 7. percben már néggyel vezetett a VSK (13–9). Tavic állította be az első negyed eredményét (17–11), de a 16. percben Harison duplájával ismét a kolozsváriak vezettek (23–24). A VSK játékosai hamar összekapták magukat és egy 11–0-s sorozattal, illetve a lelkes szatmári közönség éljenzésével és tapsviharában zárták az első félidőt (34–24). Ez a lelkesedés kitartott a fordulás utáni első percekig, sőt, a 25. percben Reed pontjaival már 47–32-re vezetett a VSK. Viszont a negyed végére a tizenöt pontos fórból csak hat maradt (47–41). Jókor jött a két perces pihenő, ugyanis utána úgy tűnt, hogy sikerül behúzni a meccset. Reed, Batey és Baltic pillanatok alatt visszaállították a 12 pontos előnyt (53–41), de ami utána következett, az maga volt a rémálom: a 37. percig elfogyott a szatmári fór, Medley pontjaival pedig már az „egyetemisták” vezettek (58–59). Szoros percek következtek, ugyanis egyik csapat sem tudott egy pontnál nagyobb különbséget kidolgozni. 15 másodperccel a vége előtt Tavic pontival ismét a VSK vezetett (66–65), amit természetesen a kolozsváriak időkérése követett. Az „egyetemisták” betűre követték az edző utasításait, és Whittington szabálytalankodása után Davis dobhatott „időn túli” büntetőket. Az első betalált, de a másodiknál használt a közönség nyomása, az amerikai lány keze ugyanis megremegett, így nem tudta győzelemre vinni a meccset. 66–66-ról következhetett a ráadás, amelyet a kolozsváriak jobban kezeltek: 72–77-es állásnál Tavic távoli kísérlete nem talált be, viszont túloldalt, a VSK korábbi játékosa, Cristiana Cutaș triplája már célt ért és eldöntötte a találkozót.

Szerdán javíthat a morálon a szatmári alakulat, ugyanis a Marosvásárhelyi Sirius elleni, korábbról elmaradt bajnokit pótolja a VSK. Ebben az esetben, az erőviszonyokat nézve szatmári győzelemre lehet számítani. A VSK – Sirius találkozó 18 órakor fog kezdődni a Both Katalin Sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 9. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári U 72–80 (17:11, 17:13, 13:17, 19:25, 6:14).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (14/7/4), Adina Pop (2/0/0), Oláh (2/1/0), Whittington (2/7/7), Laza (11/2/4), Baltic (15/8/0), Batey (9/1/3), Tavic (17/5/5).

Universitatea (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Voica (2/0/2), Neagu (0/7/0), Irimia (11/4/0), Medley (24/5/5), Cutaș (3/1/0), Harrison (18/8/2), Davis (22/8/2).